V LG se zbláznili. Patentovali si telefon s 16 hlavními fotoaparáty! Je to fotoaparát, nebo oko mouchy?

26.11.2018 11:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Všichni se smáli Nokii 9 s pěticí hlavních fotoaparátů, ale v LG mají očividně podobný nápad
  • Nový patent ukazuje telefon s 16 fotoaparáty, z nichž má mít každý jiné charakteristiky
  • A abyste si mohli užít s těmito foťáky i selfie, tak přidalo LG na záda také obyčejné zrcátko

Pamatujete si ještě dobu, kdy byly telefony s fotoaparátem žhavou novinkou? Když byly 2 Mpx to nejlepší, co jste mohli dostat? Inu, nyní to vypadá, že se budeme ve fotoaparátech naopak přímo topit. V současnosti se rozšiřují trojité hlavní fotoaparáty a Samsung už to zkusil i se čtyřmi, zatímco Nokia nám slibuje příští rok telefon hned s pěti fotoaparáty. Jestli vám však tolik senzorů přišlo moc, tak ani nechtěje vědět, co si zrovna patentovalo LG

Korejský výrobce pracuje podle všeho na systému hned 16 fotoaparátů na zádech telefonu. Ano, čtete správně. Podle všeho existuje více verzí, jak by mohlo být 16 různých objektivů uspořádáno v těle zařízení, přičemž jejich účel je vcelku zvláštní. Soustava tolika foťáků s různými charakteristikami by nám umožnila vybrat si fotku až potom, co jí vyfotíte. Jinými slovy byste se ani nemuseli obtěžovat s kompozicí, jelikož budete mít vždy na výběr ze 16 různých fotek s různých úhlů. Některé přitom mohou být širokoúhlé, jiné přizoomované a tak dále.  


Navíc má tato skladba čoček zaručit mnohem lepší vnímání hloubky, což nám dodá daleko lepší a věrnější portrétní režim. LG dokonce v patentu ukazuje i podivnou funkci, kdy bude možné označit nějaký objekt na fotce a následně sním manipulovat. Pokud by se vám třeba líbil postoj vámi focené modelky na jedné fotce, ale obličej měla lépe nastavený na jiné, tak díky preciznímu měření hloubky a kvalitě snímačů by mohlo být teoreticky možné zkrátka jen použít obličej z jiné fotky.  

Všechny prezentované technologie však nejsou jen výkřikem budoucnosti. LG nám chce totiž tímto fotoaparátem umožnit fotit také selfie. Vzhledem k množství fotoaparátů by teoreticky nebyl problém prostě jen namířit foťákem na sebe a zmáčknout spoušť. Nějaký z těch 16 fotoaparátu by snad musel zachytit pořádnou fotku. Pro LG je to však málo, a tak chce přidat na záda telefonu pod foťáky ještě zcela obyčejné staromódní zrcátko. Jako vždy upozorním, že patent ještě nic neznamená, ale stejně bych byl na takový telefon velice zvědaví a doufám, že se v LG zblázní a skutečně něco podobného vydají.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.