V Indii ASUS se svými ZenFony nepochodí. Dle soudu je tam nesmí prodávat Celkem podstatný zádrhel pro ASUS

05.06.2019 16:34 / od Honza Nuc
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Společnost Asus má v Indii velký problém, neboť název Zen v kombinaci s mobilními telefony tam má zaregistrovaný už jiná firma
  • V Indii právě probíhá soudní jednání a pokud pro Asus nedopadne dobře, bude muset zřejmě telefony přejmenovat. Alespoň v indickém regionu

Indická společnost Telecare Network India Pvt Ltd tvrdí, že vlastní obchodní značku Zen a Zen Mobiles. Společnost prodává telefony a také základní modely smartphonů a dříve dokonce prodávala i tablety pod těmito značkami. Indická společnost tvrdí, že používáním stejného označení produktů je firma Asus může poškodit. Indický soud tak firmě Asus omezil prodávání chytrých telefonů, tabletů a jiného příslušenství pod značkou ZenFone. Omezení má vejít v platnost 23. července.

Soud také podotkl, že indická společnost prodávala telefony pod názvem Zen od roku 2008 a v roce 2010 měla jako ambasadora značky bollywoodského herce Amitabha Bachchana. No a faktem je, že ASUS vyrábí ZenFony od roku 2014.

ASUS soud upozornil na to, že Zen je základní slovo pocházející z budhistické filozofie, tedy volně dostupné, ale soud řekl, že slovo Zen je sice běžným výrazem, ale není běžné spojovat slovo se smartphony nebo tablety. V tomto ohledu měla prvenství indická firma. Podle soudu má Telecare Network India oprávnění na ochranu své obchodní značky.

Další slyšení soudu je plánované na 10. července a právníci ASUSu budou muset vymyslet, jak svou značku ZenFone ubránit. V opačném případě na indickém trhu bude muset své telefony a další zařízení či příslušenství stáhnout z prodeje a přejmenovat je. ASUS samozřejmě může hnát celý případ ještě k nejvyššímu soudu a celý proces se může táhnout ještě dlouhá léta.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.