V druhé polovině roku chce Samsung představit 150Mpx fotoaparát Laťka se stále posunuje

17. březen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Samsung
  • Velkým inovátorem fotoaparátů byla v posledních letech společnost Huawei, avšak štafetu, zdá se, přebírá jihokorejský Samsung.
  • V druhé polovině by měl totiž Samsung představit nový 150megapixelový senzor, který má produkovat snímky o rozlišení 16 megapixelů.

Samsung v nejnovějším modelu telefonu Galaxy S20 Ultra nabízí hlavní senzor s 108 megapixely. Díky spojování 9 pixelů dohromady mají výsledné fotografie 12 Mpx a jsou daleko kvalitnější a prosvětlenější, než kdy dříve. Ve vlajkových telefonech však nemohou být stále stejně senzory, neboť právě na nich musí být vidět to, kam se společnost jako taková technologicky posunula. Proto Samsung údajně pracuje na zase o něco lepším senzoru, tentokrát 150megapixelovém.

Reklama

Mělo by se jednat o senzor o velikosti jednoho palce, který se opět bude jmenovat ISOCELL. Senzor má využívat opět technologii Nonacell, která kombinuje již zmiňovaných 9 pixelů do jednoho. Díky tomu tak dostaneme u nového senzoru výsledné snímky v kvalitě 16 Mpx. Jen pro srovnání, senzor ISOCELL Bright HM1 (108 Mpx) produkuje "pouze" 12Mpx fotografie.

Podle dostupných informací bychom se 150Mpx senzoru měli nejprve dočkat u vlajkových modelů Xiaomi na konci letošního roku. Další budou následovat Oppo a Vivo v prvním čtvrtletí roku 2021a poté zřejmě až Samsung s další řadu Galaxy S30. Samozřejmě musíme počítat s tím, že do svých telefonů si Samsung přichystá ještě o něco lepší senzor, než dodá konkurenci.


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.