Uživatelé Pixelů a OnePlus přecházejí nejčastěji ze Samsungu Proč to tak asi bude...

10.04.2019 13:31 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Na telefony Pixel a OnePlus přechází velká část uživatelů Samsungu
  • Může to být kvůli v podstatě čistému Androidu u obou zařízení

Říkali jste si někdy, kdo jsou vlastně zákazníci Pixelu 3 od Googlu nebo OnePlus 6T? Neříkali? No nevadí. I tak vám to prozradím. Podle nové studie společnosti Counterpoint Research tvoří 51 procent uživatelů Pixelu 3 lidé, kteří přešli ze zařízení od Samsungu. Pokud se podíváme na OnePlus 6T, tak na něj přechází "pouze" 37 procent zákazníků Samsungu.

Na Pixel 3 přechází 31 procent uživatelů z modelu Samsung Galaxy S7, tedy ze zařízení starého přibližně dva roky. Zhruba 14 procent uživatelů pak na Pixel přechází ze zařízení od Motoroly. Patnáct procent uživatelů OnePlus zase přechází z telefonů od LG.

Tato čísla nejsou zase tak překvapivá. OnePlus představují co se týče peněz mnohdy lepší volbu, než si kupovat nejnovější vlajkovou loď od Samsungu a Pixel si vybudoval díky softwaru a fotoaparátu skvělou pověst. Navíc obě zařízení nejsou zahlcena předinstalovanými aplikacemi a zrovna u Pixelů je velká jistota pravidelných aktualizací a výhoda čistého Androidu. Také OnePlus 6T s nadstavbou OxygenOS je v podstatě čistým Androidem, což mnoho lidí ocení.

Podle Counterpoint Research by studie mohla být pro Google zklamáním. Řada Pixel se totiž profiluje spíše na uživatele iPhonů, ale celkem 82 procent jejich uživatelů přechází z telefonů s Androidem. Čísla to jsou celkem zajímavá, ale radši bych věděl důvody, které k přestupu ze Samsung zařízení uživatele vedl.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.