Uživatelé iPhonů si mohou zažádat o kompenzaci za omezování výkonu Jen američtí uživatelé

14.07.2020 15:00 / od Honza Nuc
  • Kauza, která započala v roce 2017 a týkala se omezení výkonu starších iPhonů, se blíží ke konci. Alespoň to tak vypadá.
  • Apple americkým majitelům dotčených iPhonů vyplatí maximálně 25 dolarů (téměř 590 korun) z celkového objemu vyčleněných peněz ve výši 500 milionů dolarů.

V roce 2017 omezil Apple majitelům iPhonu 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus a SE výkon telefonu na základě toho, v jakém stavu je baterie v telefonech. Pokud byla kondice baterie špatná, výkon telefonu podle toho klesl a zpomalil se. Apple tak učinil kvůli tomu, aby se telefony nezasekávaly. Za cenu toho zpomalení samozřejmě. Bohužel však o tomto kroku neinformoval zákazníky a uživatele iPhonů, kteří si na zpomalení telefonů začali stěžovat. Poté, co Apple o svém kroku informoval, strhla se vlna kritiky a posléze také trestní oznámení.

Americký výrobce nakonec poskytl slevy na výměnu baterie tak, aby si uživatelé mohli baterku levněji vyměnit a tím pádem získat opět rychlejší telefon. Nakonec však do nastavení systému přidal informace o kondici baterie a možnost omezování rychlosti zcela vypnout, pokud je baterie ve špatném stavu.

Nicméně, celá věc se dostala k soudu a započala takzvaná "batterygate". Nyní už to vypadá, že je líčení u konce a Apple vymezil 500 miliard dolarů pro všechny americké uživatele, kteří se cítí být dotčení celou situací. Pro každého z nich si připravil částku v maximální výši 25 dolarů (téměř 590 korun) z celkového rozpočtu 500 milionůdolarů (přes 11,7 miliard korun). Američtí uživatelé si mohou o odškodnění zažádat na webu, který je pro to přímo určený. Apple vyplatí minimálně 310 milionů dolarů a maximálně oněch 500 milionů, podle toho, kolik lidí se o peníze přihlásí.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.