Už máme i rendery Galaxy A71 se spoustou foťáků a průstřelem v displeji Každý Samsung bude příští rok vypadat stejně

22.11.2019 16:11 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Galaxy A71 má mít úplně stejný design jako Galaxy A51, Galaxy S11 a další telefony Samsung pro rok 2020.
  • Bude zde 6,7palcový AMOLED displej s průstřelem uprostřed čela, 48 Mpx fotoaparát a 4500 mAh baterie.
  • Procesor by mohl zůstat stejný jako letos a stejná má být i cena.

Vypadá to, že všechny telefony do Samsungu budou příští rok vypadat z 95% úplně totožně. Nyní mluvím konkrétně o vzhledové podobnosti Galaxy A51 a s nově uniklými rendery Galaxy A71, ale bude to platit i pro jiné modely. O tom však až později. Jestli jste zkrátka viděli Galaxy A51, viděli jste automaticky také A71, což není moc překvapivé vzhledem k letošní podobnosti jejich předchůdců. 

Samsung bude příští rok sázet očividně na obdélníkový modul fotoaparátů v levém horním rohu zaoblených zad. V tomto modulů jsou vždy tři fotoaparáty v levé polovině a v pravé polovině je uprostřed blesk a kolem něj zbytek senzorů a ostření. Vepředu jsou pak tenké rámečky a menší průstřel v displeji pod tenkým čelem. Hotovo, tím jsem vám poslal všechny doposud známé telefony Samsung pro rok 2020. Úplně stejný design bude mít totiž podle OnLeaks také Galaxy S11. Jen displej bude u vlajky navíc po bocích zaoblen. 

Zpět ale ke Galaxy A71. Zařízení má mít opět velký 6,7palcový AMOLED displej a v průstřelu najde domov 32Mpx kamerka. Hlavním foťákem se stane 48Mpx senzor s 12Mpx širokoúhlým fotoaparátem, 12Mpx teleobjektivem a ToF senzorem. Vespod telefonu nechybí USB-C a nikam se nechystá ani 3,5mm jack pro sluchátka. 


Co se týče hardwaru, nemusíme se dočkat velkého vylepšení. Stejně jako u Galaxy A51 je možné, že se i zde dočkáme procesoru Snapdragon 675, kterým disponovalo rovněž Galaxy A70. Je možné, že dojde na silnější Snapdrgon 712 či dokonce Snapdragon 730, ale prozatím počítejte raději se stejným procesorem jako letos. RAM se má však zvětšit na 8 GB a 128GB úložiště zůstává základem. Ani microSD slor nemá chybět společně se 4500mAh baterií, 25W nabíjením a Androidem 10 s One UI 2.0. Nasazení 5G je však u tohoto modelu vysoce nepravděpodobné, zatímco Sony má v plánu prý nacpat 5G do každého telefonu střední třídy.  

Premiéra Galaxy A71 je očekávána na veletrhu MWC koncem února společně se sesterským modelem Galaxy A51. Cena v Evropě by měla činit zhruba 400 euro, což nám dává zhruba 10 200 Kč. Pravděpodobně bude tedy telefon ve finále v ČR stejně drahý, jako bylo ze začátku Galaxy A70.  



Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.