Únikům je konečně konec! Pixel 3 a Pixel 3 XL jsou oficiálně tady ...nebýt to výřezu, tak budou oba skoro perfektní telefony

10.10.2018 08:00 / od Michal Šrajer
/Photos/blog-1565/apple-iphone-11-pro-m_03.jpg
  • Rozdíl mezi zařízeními činí opět jen velikost displeje a baterie, avšak třeba prvotřídní foťák sdílí oba
  • Všechny spekulace a úniky se nakonec do puntíku potvrdili a žádné překvapení se nakoná
  • Za menší Pixel 3 dáte v přepočtu 22 tisíc korun a za Pixel 3 XL v základu 24 tisíc
  • Zařízení získávají skleněná záda, bezdrátové nabíjení či hned dvě přední kamerky

Tak nakonec měly všechny úniky přeci jen pravdu a žádného překvapení jsme se nedočkali. Google představil skutečně pouze dva nové telefony – Pixel 3 a Pixel 3 XL. Oba telefon jsou přitom v podstatě stejné a liší se jen velikostí, baterií a tím upřímně ohavným výřezem. Pixel 3 XL má dost možná ten nejvýraznější výřez, jaký jsem kdy viděl a doslova bije do očí. Pokud se ale přes něj přenesete, nebo sáhnete po menším Pixelu bez něj, tak vás čeká opět špičkový telefon. 

Výřez, nebo bez?


Pixel 35,5palcový Full HD+ OLED displej a Pixel 3 XL má jemnější Quad HD+ OLED displej s úhlopříčkou 6,3 palců. Podle známých testovacích serverů, které se zaměřují na testování displejů, je ten větší vůbec nejlepší a nejkrásnější displej na trhu a Pixel tak porazil nová iPhony i Galaxy Note. Máme se tedy na co těšit, a to platí i o zvuku, díky dvojici stereo reproduktorů, které jsou výrazně hlasitější, dynamičtější a podílel se na jejich vývoji slavný hollywoodský producent. Podle prvních ohlasů je zvuk prý na úrovni prvního Razer Phonu. Pochopitelně chybí stejně jako loni již 3,5mm jack a musíte tak využít adaptéru, nebo v balení přidaných USB-C sluchátek. 


USB-C nás pak nepřímo přenáší k bateriím. Menší Pixel má 2915 mAh a větší 3430 mAh. To nejsou nelepší hodnoty, ale pokud bude výdrž minimálně stejná jako loni, tak se nemáme čeho bát, a navíc dostanete rychlou nabíječku v balení. Spoustu z vás pak může potěšit konečně bezdrátové nabíjení, jenž se sem mohlo přidat díky nové konstrukci. Vzhledově stále poznáte Pixely na první pohled, ale záda jsou nyní kompletně celá ze skla. Většina zad je vytvořena z matného skla a pouze typický horní pruh je z lesklého. Telefony by se tak měly pohodlněji držet a mimochodem nechybí opět ani voděodolnost IP68 či mačkací boky, které vyvolají Google Asistenta. 

Foťák sází na software


Právě s umělou inteligencí a softwarem souvisí drtivá většina vylepšení Pixelů 3 oproti loňské generaci. Zejména to platí u stále jediného hlavního fotoaparátu. Ten má stále 12,2Mpx, 1,4mikrometrové pixely, světelnost f/1.8 a optickou stabilizaci. Je to ovšem nový senzor, kterému dopomáhá aktualizovaná verze speciálního koprocesoru. Auto HDR by tedy mělo být ještě lepší a stejně tak hybridní stabilizace videa či rozšířená realita.  


Nové funkce pak čítají kontinuální ostření, které udrží vámi vybraný objekt neustále zaostřený, ať se hýbe, kam chce. Dále se přidává speciální noční režim, jenž Google porovnal přímo během konference s iPhonem XS, a tak úchvatným výsledkům se jen těžko věří. Jsem velice zvědaví, jak si povede Pixel skutečně za běžných podmínek. Vylepšení se dočkal třeba i portrétní režim, jehož bokeh efekt můžete nyní upravovat zpětně a celkově si s fotkou více vyhrát. Velice zajímavě vypadá rovněž Super zoom, kdy telefon využívá klepání vaší ruky k vyfocení více různých snímků, které pak složí do většího rozlišení a vy tak dostanete hezčí zoom. Na samostatný teleobjektiv to mít pořád nebude, ale stejně se těším na porovnání čistě digitálního zoomu od Google s optickým. Podobných vylepšení je přitom více a potěší, že některé se dostanou i na starší Pixely aktualizací


Foťák bude zkrátka opět patřit k těm nejlepším a přední dvojice kamerek by mohla také zazářit. Je zde normální 8Mpx kamerka se světelností f/1.8 a druhá 8Mpx širokoúhlá kamerka s 97° záběrem pro skupinová selfie. Zklamat může možná jen video, u kterého chybí 4K rozlišení v 60 FPS a není tu ani žádný super slowmotion v 960 FPS. V těchto parametrech Pixel zaostává za konkurencí.  

Bezpečnější hardware


Pryč už ale od foťáků a pokračujme dál. Hardware asi nikoho nepřekvapí. Sázka padla na Snapdragon 845, což je v současnosti stále vlajkový procesor. Toho doplňují na dané poměry skromnější 4 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště. Na slot pro microSD karty můžeme u Google rovnou zapomenout. Zajímavě zní ovšem nový bezpečnostní čip jménem Titan M, který má zlepšit zabezpečení a šifrovat vše přímo na zařízení, takže se bude odesílat do Googlu méně dat. To se určitě hodí, obzvláště vzhledem k poprasku ohledně zrušení Google+ právě kvůli narušení soukromí uživatelů. Systém je pochopitelně nejnovější Android 9.0 Pie, který už dobře známé a zaručeny jsou opět také nadstandardní 3 roky velkých aktualizací. Mimo to představil Google rovněž velice zajímavou novou funkci systému, kterou dostanou později i starší Pixely. Vše se točí kolem projektu Duplex, kdy za vás Google Asistent sám zavolá kupříkladu do kadeřnictví a objedná vás.  


Tato funkce přijde již tento rok a dočká se u ní možná ještě užitečnější vlastnosti, než je volání za vás. Pokud vám bude někdo volat, stačí zmáčknout nové tlačítko Asistenta a ten za vás vezme hovor. Vy poté na obrazovce uvidíte přepis rozhovoru Asistente s tím, kdo volá a následně můžete Asistentovi buď dávat další pokyny, na co se má ptát, nebo se rozhodnete, zda hovor vzít či jej může Asistent za vás ukončit. Sám Google tuto funkci prezentuje tak, že už vás nikdy nebude obtěžovat žádný marketing či operátoři


Alespoň není nejdražší


A tím bychom už byly na konci našeho představení nových Pixelů. Budou to zaručeně opět jedny z nejlepších telefonů roku a je obrovská škoda, že jen ten směšně velký výřez kazí větší model. K dispozici budou telefony v černé, bílé a velice nenápadné růžové barvě. Cena za menší Pixel 3 přitom činí v přepočtu zhruba 22 tisíc korun a za větší Pixel 3 XL byste dali 23 tisíc, přičemž větší 128GB varianty vás přijdou vždy o tisícovku navíc. V každém případě jde však letos spíše pro "Skový" rok nejen pro iPhony, ale také pro Pixely, jelikož skoro všechny velké nové funkce jsou spíše softwarové a řada z nich přijde později také na starší Pixely. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.