Uniklé specifikace LG Velvet odhalují parádní výbavu... až na foťáky Duální displej má přednost

27.04.2020 12:05 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
 • Díky novému úniku jsme dostali prakticky kompletní specifikace LG Velvet.
 • Telefon se má chlubit opět jako každé dražší LG voděodolností, bezdrátovým nabíjením či špičkovým 3,5mm jackem.
 • Fotoaparáty však připomínají spíše loňský telefon vyšší střední třídy než letošní budget vlajku.

Vůbec poprvé jsme dostali dnes pořádnou porci informací ohledně výbavy LG Velvet, na které už řada fanoušků tohoto výrobce netrpělivě čeká. Telefon přinese nejen nádherný zcela nový design, ale také velice dobrý hardware, který ztrácí vesměs jen v jedině oblasti - fotoaparátech. Ale k tomu se ještě dostaneme, nejprve pojďme prozkoumat, co všechno LG Velvet nabídne. 

Ve skleněném těle dříme silný Snapdragon 765G, který bude podporován 8 GB RAM a 128GB úložištěm. Dokonce ani slot pro microSD kartu nebude chybět. 4300mAh baterie má mít nakonec vyšší kapacitu, než se spekulovalo a své místo tu najde rovněž rychlé drátové i bezdrátové nabíjení. Dle zvyklostí LG se telefon chlubí také certifikacemi odolnosti IP68 či MIL-STD 810G a chloubou bude nepochybně také zvuk ze stereo reproduktorů i 3,5mm jacku. Vepředu má být pak velký OLED displej se zaoblenými boky, kapkovým notchem uprostřed čela a čtečkou otisků v něm. Zajímavostí je, že telefon má mít údajně protáhlý displej v poměru 21:9 jako Xperie a boky mají mít zase křivku podobnou Galaxy Note 9.Jisté obavy ve mně vzbuzují jen fotoaparáty. LG na nich začíná v poslední době očividně šetřit a u Velvet to jde velice cítit. Hlavním fotoaparát je 48Mpx senzor s optickou stabilizací, což není vůbec špatné, ale rozhodně to zní spíše jako super foťák loni než letos. Záleží však, zda LG využije starší 48Mpx senzor od Sony, nový 48Mpx senzor Sony jako OnePlus 8, nebo podřadný snímač od Samsungu. Více než z hlavního foťáku mám ale obavy z pouze 8Mpx širokoúhlého fotoaparátu. Jen smutné, že zrovna LG, které prosazovalo tento typ foťáku jako první, právě v této oblasti dnes už zaostává. 5Mpx senzor pro rozmazání pozadí je pak už čistě do počtu. 

Očividně nejsou holt fotky dnes pro LG prioritou a namísto toho se soustředí na kryt se sekundárním displejem. Ten má být totiž nabízen i společně s LG Velvet, avšak není jisté, zda bude rovnou v základním balení, nebo opět v nějakém dražším bundle balení. Osobně bych neměl nic proti, kdyby stále telefon 17 tisíc korun i s krytem. Namísto nejlepších možných foťáků by holt měl zase ty dva displeje, avšak myslím, že nakonec budeme rádi, když bude stát tolik jen samotný telefon.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • stanek.emil-27. duben 2020

  Ten foťák mě mrzí

  Odpovědět 
 • Pavel Kapoun-27. duben 2020

  Tak hlavní fotoaparát je bohužel od Samsungu. V souvislosti s cenou se mluví o 730$. Což by bohužel dle současného kurzu poukazovalo na to, že v LG ani tentokrát rozum nedostali. Má zajímavý design, ale to je tak asi všechno, jinak je to skrz na skrz bídná střední třída, kterou v souladu s tradicí zabije přístup LG...

  Odpovědět 
  • Jay Jiří Ptáčník>Pavel Kapoun-28. duben 2020

   @Pavel Kapoun LG se prostě vždycky odpálkuje samo

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.