Uniklá korejská cena LG Velvet nepřekvapí. Bude stát balík Opět. Bohužel

06.05.2020 15:00 / od Honza Nuc
Xiaomi Mi 9
 • Specifikace i sadu fotografií chystaného LG Velvet už dávno máme, chyběla však cenovka.
 • Doufali jsme, že LG nacení telefon trochu rozumně, to se ale opět nestalo a cena nakonec nepřekvapí.

Design telefonu se nám v redakci hodně líbí a s každou další fotkou, která unikne na světlo světa, se to jen potvrzuje. Velvet bude dostupný v perleťově bílé, modré, zelené a červené variantě s OLED displejem s filmovým poměrem stran 20,5:9 po vzoru Xperií od Sony. Boky displeje i zad jsou zaoblené, takže zařízení vypadá jako oblázek. Musím říct, že změna designu LG neskutečně svědčí a opět se stává zařízením, na které je prostě radost se dívat.

Uvnitř má být procesor Qualcomm Snapdragon 765G a také baterie o kapacitě 4000 mAh. Nevíme o specifikacích telefonu nic moc navíc a hlavně netušíme, jakou bude mít sestavu fotoaparátů. To ale nevadí, protože se už všechno dozvíme už ve čtvrtek 7. května ve 3 hodiny ráno našeho času, a to pomocí online streamu na YouTube a Facebooku.

Cenovku už taky známe. Doufali jsme, že by cena nemusela překročit hranici patnácti tisíc korun. Popravdě, naděje to byly celkem naivní. Cenovou politiku LG už totiž všichni známe a ta v poslední době nebyla nijak příznivá. LG Velvet tak má stát 735 dolarů, což je v přepočtu k dnešnímu kurzu a s připočtenou daní zhruba 22 tisíc korun. Je to tedy daleko více, než bychom očekávali a než bychom vůbec chtěli. Navíc, dostupnost na českém trhu ještě není známa.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cunik.krochkroch-6. květen 2020

  Ano, ceny sú premrštené, pýtať za Sony Xperiu Mark II 1 200 euro, za podradný šmejd Samsung Galaxy S20 Ultra s Exynosom a praskajúcim fotosklíčkom cez 1 350 euro, to sú mimo dnešnú realitu. Navyše, ak uvážime, že takéto veci nezaujímajú skutočných boháčov - miliardárov. Tí ak už kúpia mobil je to Oppo Lamborgini, alebo Xiaomi Alpha, či Ferrari, nie úbohosť od Samsungu či od Applu. Napr. Apple iPhone 11 Pro Max za svojho času vyše 1 350 eur bol produkt len pre hlupákov, ktorý si myslia, že keď majú na konte pár desiatok tisíc euro, že sú bohatí. Ale nemiestne je i očakávanie, že LG Velvet bude za 15 000 Kč. Chlapci, kde vy žijete? Snapdragon 765G je čip najvyššej kategórie zo strednej triedy, čiže pásmo 19 000 až 22 000 Kč! A to LG v podstate splnilo, to že je to na hornej hrane nie je vina výrobcu, ale nenažraných predajcov, ktorí si dávajú nemiestnu maržu a vina štátu, že na takéto veci uvalil nemiestne vysoké dane skrz DPH. Toto robia len chudobné krajiny. V Austrálii, v Číne či Japonsku nie sú také choré DPH na mobil.

  Odpovědět 
 • lakrosak.emil-6. květen 2020

  Tak to je sakra zklamání....

  Odpovědět 
  • petrcuchal@gmail.com>lakrosak.emil-7. květen 2020

   @lakrosak.emil Ano, doufal jsem že budu mít po delší době LG, za tu cenu ani náhodou, snad nezklame alespoň Sony, a jestli ano, tak ze mě bude asi ovce :/

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.