Uniká chystaný Samsung zcela nové řady Galaxy F. Zaměřit se má na fotoaparáty Dostane se opět i k nám?

16.09.2020 13:30 / od Michal Šrajer
  • V datábazi Googlu se objevil nový Samsung Galaxy F41, jenž se má dostat brzy do Indie a na další trhy.
  • Řada Galaxy F má nabízet za nízký peněžní obnos kvalitní fotoaparáty.
  • Galaxy F41 má podle všeho Full HD displej, stereo reproduktory a vylepšený hardware z Galaxy A51.

Samsung se chystá představit další novou řadu levných telefonů. Řadu Galaxy M a Galaxy A tak doplní nyní podle všeho Galaxy F. V čem se má však tato řada lišit? Jaký je důvod její existence? Ostatně i mezi Galaxy M a Galaxy A se v poslední době rozdíly postupně vytrácejí. Inu, Galaxy F má být rodina levnějších telefonů zaměřených primárně na fotoaparáty.

Těžko si však představit, jak přesně se má toto zaměření projevit. Vždyť má řada levnějších telefonů Samsungu už nyní 48Mpx či 64Mpx fotoaparáty, širokoúhlé fotoaparáty, makro kamery a podobně. Počtem fotoaparátů a typem senzorů se tedy řada určitě odlišovat nebude. Spíše by musela nabídnout lepší světelnost fotoaparátů či optickou stabilizaci. Případně by mohl Samsung u této řady opustit zbytečné 2Mpx a 5Mpx senzory a dát sem teleobjektiv jako třetí fotoaparát nebo razantně vylepšit pokulhávající širokoúhlé fotoaparáty.  


Tyto spekulace ale dejme stranou a podívejme se na první telefon chystané rodiny – Galaxy F41. Tento telefon se objevil v databázi Googlu a vypadá na první pohled jako každý jiný Samsung. Design se nebude nijak extra odlišovat. Dle dostupných materiálů bude mít F41 běžný Full HD displej s výřezem, ale ještě není jisté, zda půjde o AMOLED či LCD. Objevily se zmínky o Always On, ale zároveň je na některých nákresech telefon se čtečkou otisků na zádech.

V každém případě najdeme uvnitř telefonu procesor Exynos 9611 se solidními 6 GB RAM. Galaxy F41 by tak bylo podle všeho interně dokonce lepší verzí Galaxy A51, která má stejný procesor, ale pouze 4 GB RAM. Dále má mít zařízení dle uniklé dokumentace pouze tři fotoaparáty, USB-C, 3,5mm jack pro sluchátka, a dokonce i stereo reproduktory. Pokud bude mít tedy toto zařízení AMOLED panel, bude se moct směle rovnat i Galaxy A51 za 9 tisíc korun.

Nyní je však otázkou cena a především dostupnost. Galaxy F jsou údajně telefony určeny opět primárně pro indický trh, ale vzpomeňme, že to samé jsme slyšeli také u řady Galaxy M. Prvních pár nejlevnějších telefonů se k nám nedostalo, poté některé byly přímo na e-shopu Samsungu a nyní se po půl roce telefony Galaxy M volně prodávají. Je tedy velice pravděpodobné, že i Galaxy F se dříve nebo později dostane k nám.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.