Ultrazvuková čtečka otisků prstů od Qualcommu se chlubí skvělým zabezpečením Je po všech směrech lepší než optické čtečky

05.12.2018 11:00 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Qualcomm dnes představil finální verzi své ultrazvukové čtečky otisků prstů v displeji
  • Ta má nabídnout oproti již používaným optickým čtečkám vyšší zabezpečení, spolehlivost i rychlost
  • Prvním telefonem s touto čtečkou bude pravděpodobně Galaxy S10 od Samsungu

Čtečky otisků prstů v displeji se stanou příští rok konečně rozšířenější technologií. Už tento rok jsme viděli pár telefonů s touto čtečkou od Viva, Huawei či OnePlus. Každý z těchto výrobců vsadil však na optickou čtečku, zatímco Qualcomm dnes oficiálně představil finální verzi své ultrazvukové čtečky. Příští rok se však rozšíří spíše ty optické, jelikož jsou daleko levnější. Kupříkladu Galaxy S10 však vsadí právě na tuto novinku od Qualcommu.

V čem spočívá výhoda tohoto typu technologie? Optická čtečka funguje na principu 2D obrazu. Čtečka váš otisk nasvítí displejem, přečte a uloží obraz/fotku vašeho otisku a ten poté při každém přiložení zpětně porovnává. To znamená, že teoreticky lze tuto čtečku oblbnout jednoduše vysoce kvalitním na papíře vytisknutým otiskem. Ultrazvuková čtečka ovšem využívá k mapování vašeho otisku právě ultrazvukové vlny, jak už název napovídá, a vytvoří díky nim 3D model vašeho otisku prstu se všemi vráskami, póry a podobně. 

Díky tomu poskytuje čtečka od Qualcommu daleko lepší zabezpečení, ale to není vše. Pokud máte kupříkladu mastné či špinavé prsty, tak bude mít optická čtečka velké problémy s rozeznáním. Ultrazvuk však nic takového zas tak lehce nezmate a je tedy citelně spolehlivější. Zároveň má být ultrazvuk také podstatně rychlejší než optická konkurence, ale jak se rychlost porovná s těmi nejlepšími tradičními čtečkami zatím nevíme.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.