Ukradené iPhony Američané nevyužijí. Zobrazují jen tuto zprávu Čekali snad něco jiného...?

05.06.2020 15:00 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Během nepokojů ve Spojených státech nezůstaly bez povšimnutí ani některé obchody Apple Store, odkud lidé odcizili samozřejmě i iPhony.
  • Apple ale vyřešil problém s ukradenými iPhony velice elegantně. Lidé, kteří ukradený iPhone vlastní, ho nemohou vůbec využít.

Nepokoje ve Spojených státech amerických vypukly poté, co byly zveřejněny záběry, jak policista v Minneapolis klečí černochovi Georgovi Floydovi na krku, jež říká, že nemůže dýchat. Floyd nakonec zemřel na udušení, což následně potvrdila i nařízená pitva. Tento incident po celé zemi rozvířil nepokoje, demonstrace a s tím spojené rabování. Bez povšimnutí nezůstaly právě ani obchody Apple Store.

Z nich někteří demonstranti ukradli iPhony i další produkty kalifornského výrobce. Po zapnutí ukradeného iPhonu však jeho "majitelé" zjistili nemilou věc. Apple totiž samozřejmě ukradené iPhony zablokoval a těm, kdo je zapnuli, zobrazil zprávu. 

"Please return to Apple Walnut Street," stojí v textu, který můžete vidět v úvodní fotografii. V překladu tedy Apple vyzývá, aby člověka, jež iPhone zrovna má, aby zařízení vrátil do příslušného obchodu. V tomto případě tedy obchodu v ulici Walnut Street. 

To ale není všechno, protože Apple ještě dodává, že zařízení sleduje podle polohy a zároveň informoval příslušné orgány (policii). V případě, že "majitel" iPhonu nezanese zařízení do konkrétní pobočky, odkud byl telefon ukraden, tak je dost pravděpodobné, že na základě polohy iPhonu ho policisté najdou. Nejlepším možným řešením je tedy iPhone do obchodu vrátit. Předpokládám však, že lidé, kterým se zpráva zobrazuje, spíše iPhone někde zahodí do koše.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.