Údajného špeha Huawei chytili v přestrojení za zaměstnance firmy Weihua To je ale náhodička

14. únor 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Huawei
  • Válka mezi Spojenými státy americkými a čínským Huawei nadále pokračuje. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) vede proti Huawei 16 případů. Vyplývá to ze zveřejněného dokumentu.
  • Jeden z případů je však velice kuriózní a ukázka pravého diletanství. Jeden z údajných zaměstnanců Huawei měl totiž krást informace od konkurence a vydával se za zaměstnance někoho jiného.

Ke špionáži se měl uchýlit zaměstnanec Huawei na veletrhu v Chicagu, a to v roce 2004. Muž, označený v dokumentu jako Individual-3, měl počkat, až se budova veletrhu vylidní a zavře. Poté dorazil k jednomu z předváděcích stánků a měl jedno ze zařízení vzít, rozložit a fotit útroby zařízení. Když si tohoto člověka všimli a zadrželi ho, měl na sobě visačku, která ukazovala, že je zaměstnancem firmy Weihua. To je celkem vtipná situace, když uvážíte, že Weihua je pouze jinak napsané Huawei. Špionáž tedy nebyla nijak nápaditě provedená.

Reklama

Společnost Huawei se proti všem obviněním ze strany FBI samozřejmě brání. "Obvinění je další součástí dlouhodobé snahy o poškozování dobrého jména společnosti Huawei a jejích aktivit. Tato snaha je spíše povahy konkurenční než povahy právní. Nová neopodstatněná obvinění jsou z větší části založena na již proběhlých civilních sporech z posledních dvaceti let. Ty byly již urovnány," vyjádřila se společnost Huawei.

Bude zajímavé sledovat, jak se bude celá záležitost vyvíjet dál. Spojené státy stále vyvíjejí na Huawei nátlak a čínská společnost na oplátku dementuje veškerá obvinění. Občas to vypadá jako stolní tenis, kdy každá strana smečuje na hrací plochu toho druhého. V tomto případě ale vyvíjí větší nátlak USA.

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.