Úchvatný Huawei Mate 20 Pro zvedá laťku proklatě vysoko Nadupanější telefon asi letos neseženete

17.10.2018 13:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Mate 20 Pro je dost možná ten nejvybavenější telefon současnosti a nejen díky procesoru Kirin 980
  • Přepracovaný trojitý fotoaparát Leica dostal nyní 20Mpx širokoúhlý fotoaparát, nádherný displej má zaoblené boky a je tu i 3D skenování obličeje
  • Velká baterie podporuje nyní ultra rychlé 40W nabíjení a přidává se i bezdrátové dobíjení, kterým lze dobíjet i ostatní telefony
  • Zkrátka je funkcí a novinek nespočet, avšak důležité je, že zařízení si můžete pořídit v listopadu za 24 999 Kč

Dlouhé čekání je konečně za námi a Mate 20 Pro od Huawei je oficiálně tady. Už podle specifikací se jedná o jeden z nejlepších telefonů na trhu, ale zařízení toho nabídne ještě daleko víc. Začněme ovšem jednoduše vzhledem. Ten jasně navazuje na předchozí generaci a máme zde opět spojení skla a kovu. Sklo na zádech je ale tentokrát potaženo speciální vrstvou, díky které nemá telefon tak snadno klouzat z ruky, záda mají lépe odolat poškození a zároveň se méně patlají. To zní velice slibně a jsem zvědav, jak obstojí telefon při reálném používání. Tělo disponuje voděodolností IP68 a je vzhledem k velikosti displeje i kompaktní. 

Displej má přitom 6,39 palců, Quad HD+ rozlišením a jde o OLED panel se zaoblenými boky. Díky tomu se můžeme těšit na tenké rámečky, avšak také na větší notch. Ten má ale své opodstatnění, jelikož se v něm schovává krom 24Mpx přední kamerky také řada dalších senzorů pro 3D skenování obličeje. To znamená bezpečnější i mnohem rychlejší odemykání obličejem za jakéhokoli světla. Přímo v displeji je dále umístěná konečně i optická čtečka otisků prstů. Ano, tato supermoderní technologie, již nám Samsung a další slibují už roky, je konečně tady a jako první jí z těch velkých globální hráčů má Huawei.

Velice zajímavě je řešený také zvuk. Vespod telefonu totiž není žádná mřížka. Zvuk má vycházet přímo z otvoru pro USB-C konektor a doplňují jej navíc i sluchátko nad displejem ve výřezu. Rozhodně je to velice originální řešení stereo reproduktorů, ale mám trochu obavy z výsledné kvality zvuku, ale uvidíme. Na 3,5mm jack můžeme poté samozřejmě zapomenout, byť náladu může zvednout alespoň v balení přidaný adaptér. 

Co se hardwaru týče, stane se Mate 20 Pro prvním telefonem s novým procesorem Kirin 980 vyrobeným 7nanometrovou technologií. Můžete se tedy spolehnout na extrémní výkon i spoustu funkcí spjatých s umělou inteligencí. Telefon se učí vaše chování a optimalizuje podle toho nové prostředí EMUI 9 s ovládáním gesty, jež je založeno na Androidu 9.0 Pie. Hráči určitě ocení i efektivnější chlazení. Další parametry činí 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Existují sice větší paměťové verze, ale ty se k nám nedostanou. Nezapomnělo se ani na slot pro paměťové karty, avšak zde je háček. Do telefonu jde vložit druhá nanoSIM karta, nebo zcela nová NM karta. Tato nano paměťová karta je úplnou novinkou, a tak jí samozřejmě jen tak někde v prodeji nenajdete. Osobně mi to přijde spíše jako hloupý výmysl než užitečná inovace, ale co se dá dělat. Snad se nebudeme po 3,5mm jacku zbavovat příští rok microSD karet.

Mate 20 Pro se zvládne nabít na 70 % za pouhých 30 minut!Spousta věci se také udála kolem baterie. Ta má letos větších 4200 mAh, což znamená lepší výdrž, ale především je tu extrémně rychlé 40W nabíjení. To znamená, že má Mate 20 Pro nejen nejrychlejší nabíjení na trhu, ale také zvládne nabít za daný časový úsek zároveň nejvíce procent. Za pouhých 30 minut může být tak baterie nabita na neuvěřitelných 70 %. Velice rychle bude i 15W bezdrátové nabíjení, které lze využít také k nabíjení jiných telefonů. Mate 20 Pro se tedy může použít nejen jako OTG powerbanka, ale také jako bezdrátová nabíječka třeba pro iPhone. Huawei tuto funkci ovšem prezentuje zejména pro nabíjení svých nových sluchátek.   

Poslední velkou kapitolou je samozřejmě hlavní trojitý fotoaparát s logem Leica, který bude nepochybně opět kralovat všem ostatním telefonům. Je zde na poměry smartphonů fyzicky obrovský 40Mpx senzor se světelností f/1.8, který se už úžasně osvědčil u P20 Pro. Ten doplňuje dále opět 8Mpx teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem a světelností f/2.4 a nově vůbec poprvé u Huawei také 20Mpx širokoúhlý objektiv se světelností f/2.2. Rozhodně to vypadá, že Mate 20 Pro nabídne ty nejlepší možné fotky, ať už jsou podmínky jakékoli a nemohu se dočkat, až si jej vyzkouším. A mimochodem nechybí ani optická stabilizace. 

Nádherný Huawei Mate 20 Pro bude k dispozici od začátku listopadu v černé, modré a té nejkrásnější měnící se barvě Twilight. Na našem trhu bude telefon jen v jedné paměťové verzi 6/128GB a jeho cena je zcela pochopitelně 24 999 Kč, což nemůže nikoho překvapit. Jedná se přeci jen o ultimátní vlajkovou loď, která nabízí jen to nejlepší, a navíc dostanete v balení i tu ultra rychlou 40W nabíječku. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.