Učedník překonal mistra. Galaxy M51 je telefonem s gigantickou baterií za férovou cenu Tak to je velké překvapení

31.08.2020 16:00 / od Honza Nuc
foto:  Samsung
 • Samsung oficiálně zalistoval model Galaxy M51 v německém e-shopu a my tak konečně známe všechny důležité specifikace.
 • Za překvapivě nízkou cenu dostanete baterii o velikosti 7000 mAh i dobré fotoaparáty.

Model Galaxy M51 je na Samsung docela příjemným překvapením. Ač se jedná o řadu M, do které většinou řadíme spíše horší telefony s ne tolik oslnivými specifikacemi, Galaxy M51 je jiná. Především dostanete obrovskou nálož baterie, který jiný výrobce nenabízí. Galaxy M51 má totiž baterii o velikosti 7000 mAh! Navíc dostanete i rychlé 25W nabíjení. Telefon má tak reálnou šanci vydržet v pohodě i čtyři dny na jedno nabití, načež ho můžete i rychle dobít za rozumný čas. To už je opravdu hodně dobrá výdrž.

Uvnitř telefonu pak tepe procesor Qualcomm Snapdragon 730 v kombinaci s 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o paměťovou kartu. K tomu navíc dostanete velký 6,7" palců velký Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a také spolehlivou kapacitní čtečku otisků prstů na boční straně telefonu.

V obdélníkovém modulu na zádech je pak ukrytá hlavní 64Mpx kamera, dále 12Mpx širokúhlý fotoaparát se záběrem 123° a taky 5Mpx makro objektiv. Doufejme, že makro bude stejně dobré jako v případě 5Mpx makra u Poco F2 Pro. Poslední je pak 5Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti. V průstřelu displeje dále najdeme 32Mpx selfie kamerku.

Specifikace skvělé, design je také v pořádku. Co to ale všechno bude stát? To se podržte. Samsung si nechá zaplatit v přepočtu 9 500 korun. A to je stejně jako za model Galaxy A51. Oproti A51 ale dostanete lepší procesor, lepší fotoaparáty a taky téměř dvakrát větší baterii. To je hodně dobrá nabídka.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Stendlik New-31. srpen 2020

  Zdravím Vás, jsem velký fanda, zejména Vašich video recenzí. Měl bych malou, zřejmě bezvýznamnou, prosbičku. Šlo by při představování nového telefonu uvádět i váhu a tloušťku zařízení? Trend poslední doby, asi správný, zvětšujících se baterií je zřejmý. V tomto kontextu, mě osobně i zajímá, jelikož hodně držím telefon v ruce i telefonuji, zda má zařízení např. pod 8mm tloušťku vč. modulu fotoaparátu a zda váží méně než 180g. Osobně jsou to pro mě limitní parametry nad toto už se mi špatně zařízení užívá, přijde mi těžké na delší hovory, sledování videí z ruky nebo delší psaní emailu. Všechny ty procesory a GB jsou fajn, ale hardware a v poslední době ho. jeho váha, kdy není už divné, zda má přístroj nad 210g mě dost zajímá, jelikož cihla 1cm tlustá, co váží čtvrt kila pro mě přes všechny ostatní výhody a parametry, přestává být zajímavým artiklem ke koupi. Děkuji moc a fandím!

  Odpovědět 
  • Honza Nuc (hlavní redaktor)>Stendlik New-1. září 2020

   @Stendlik New Ahoj, problém to není zajisté. Nicméně, Samsung prozatím informace o rozměrech na svých stránkách neuvádí. Pokud budeme psát o M51 i dále (článek, recenze), tak zmíním. Díky za feedback :)

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.