UBER Eats vám jídlo doručí dronem. Budoucnost je za dveřmi! Uber Elevation odhalili nový dron pro doručování jídla

30.10.2019 10:35 / od Petr Hudec
foto: techarena.cz
  • První testovací let již letos
  • Dron zvládne doručit jídlo pro 2 dospělé osoby
  • Let včetně vykládky a nakládky by měl trvat 8 minut

Společnost Uber odhalila na setkání vývojářů, kreativců, investorů pod 30 let organizovaném časopisem Forbes nový prototyp dronu, který by už brzy mohl doručovat jídlo do vašich domovů. Pilotní program by mohl odstartovat již příští rok v San Diegu v Kalifornii a jídlo bude doručovat zbrusu nový dron s otočnými křídly s 6 rotory. Právě ta by měla zajistit daleko plynulejší jak dopředný let, tak stoupání i klesání v místě startu a cíle.

Otočná křídla pro ještě rychlejší dopředný let

Otočná křídla jsou spíše k vidění u prototypů létajících aut než u dronů. Uber to vysvětluje tím, že konstrukci zvolil právě kvůli tomu, aby dopředný let mohl být rychlejší a současně, aby umožnil dronu kolmý start, jak jej známe z dronů klasických. Systém otočných křídel rozhodně není novinkou a Uber si jej vypůjčil z prototypu svých větších Uber Taxi, jejichž testování by mělo započít také příští rok a ostrý provoz poté v roce 2023.

Dron uveze jídlo pro 2 dospělé osoby

Kapacita jednoho dronu by měla vystačit na jídlo pro 2 dospělé osoby, tvrdí Uber. Už jsme podnikli veškeré testy na zemi a teď už nezbývá než vyrazit na první testovací let. Uber již získal povolení od amerického úřadu pro letectví a tak první let by se měl údajně uskutečnit ještě letos v San Diegu. Na rozdíl od jiných společností ale Uber nebude doručovat jídlo přímo na vaší zahradu, chodník, střechu atd., ale do speciálních přistávacích zón, odkud jej následně odvezou klasičtí kurýři, jako doposud. Využití drony tedy najdou spíše ve velkých aglomeracích, kde je vzdálenost mezi restaurací a místem dodání velká. Otázkou tedy zůstává, zda se vůbec takové služby dočkáme u nás.

Let bude trvat průměrně 8 minut

Plán Uberu je na využití dronu po dobu 8 minut pro jedno doručení včetně nakládky i vykládky. Plánovaná letová hladina by neměla překročit 120m (400 stop) a maximální dolet je stanoven na 30km bez jídla nebo 20km s jídlem. Pro tak malé stroje je důležité i optimální počasí. Rychlost větru by tedy neměla přesáhnout 13m/s.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.