Tvůrce úžasných fotoaparátů v telefonech Pixel opustil Google Škoda!

14.05.2020 13:00 / od Honza Nuc
Xiaomi Mi 9
  • Pixely od Googlu se vždy pyšnily výbornými fotoaparáty a tudíž i fotografiemi, které byly a jsou často bezkonkurenční. Minimálně co se týče následného softwarového zpracování.
  • Nyní se dozvídáme, že z Googlu odešel důležitý člen týmu, který se o fotoaparáty zabýval.

Z Googlu odešel Marc Levoy, který vedl tým zabývající se u fotoaparátů pro Pixely především HDR+ a také nočním režimem Night Sight, který mají Pixely opravdu na vysoké úrovni. Levoy opustil Google po necelých šesti letech práce a podle jeho LinkedIn profilu je nyní pouze emeritním profesorem na univerzitě ve Stanfordu. O jeho dalším případném působení nejsou žádné informace.

Odchodu údajně předcházela nespokojenost šéfa hardwarové divize Googlu Ricka Osterloha, kterému se nelíbily jak prodeje Pixelů 4, tak ani výdrž baterie a další věci. Jeho výtky nemají sice s fotoaparáty co dělat, ale nevíme přesně, co všechno se Oserlohovi nelíbilo. K odchodu Marca Levoye mohla vést i jen touha po důchodu, neboť je Marcovi šestašedesát let. Každopádně ztrácíme člověka, který se svým týmem vytvářel ty skvělé fotoaparáty Pixelů, které dost významným způsobem pozměnil trh a styl, jakým přistupují dnes velcí výrobci k fotoaparátům.

Mimo Levoye opustil Google také viceprezident produktového managementu Mario Queiroz, který se odpovídal přímo generálnímu řediteli Sundar Pichaiovi. Ten odešel již v lednu a nyní podle dostupných informací pracuje jako viceprezident v Palo Alto Networks sídlící ve městě Santa Clara v Kalifornii.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Jay Jiří Ptáčník-14. květen 2020

    v úvodu zas něco chybí, je tam napsané jenom Nyní se dozvídáme, že z Googlu odešel důležitý člen týmu, který se o fotoaparáty . :)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.