Trump hrozí Applu a dalším společnostem daně navíc, pokud nezačnou vyrábět v Americe Daně, nebo továrna doma? To je oč tu běží

18.05.2020 12:00 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
 • Spojené státy plánují zavést novou daň pro ty americké společnosti, které využívají pro výrobu produktů továrny v zahraničí.
 • Daně by se mohly dotknout technologických společností jako je Apple, Google a mnoho dalších.

Americká vláda, v čele s prezidentem Donaldem Trumpem, plánuje zavést daně pro ty americké společnosti, které si nechávají vyrábět produkty v zahraničí, především v Číně. V současné době už jsou zavedené daně na import čínských produktů na území Spojených států. Jednalo by se tak o další navýšení. Když se novináři zeptali Trumpa na to, zda by měly případně nějaké společnosti výjimku, vyjádřil se, že by měly společnosti daně platit a dělat to pro svou vládu. Novým daním by se tak vyhnuli ti výrobci, kteří by přesunuli výrobu do Spojených států.

Jednou modelovou společností je Apple, který si nechává vyrábět iPhony a další zařízení v Číně ve Foxconnu. Donald Trump argumentuje tím, že v současné době se ukázalo, jak je špatné, když jsou společnosti závislé na výrobě v Číně. Pokud se stane nepředvídatelná událost jako rozšíření koronaviru, ochromí to i produkci amerických firem.

V případě, že budou americké společnosti donucené stavět vlastní továrny ve Spojených státech, rozhodně se to projeví na výsledných cenách. Jablečné iPhony by tak mohly stát opět o něco více kvůli zvýšeným nákladům. Stejně tak se mohou ceny zvýšit při zavedení nových daní. A teď babo raď. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • petrikmarian-18. květen 2020

  neskutočný idiot. nechápem, ako si môže niekto zvoliť za prezidenta takého vola.

  Odpovědět 
  • Jan Šturma>petrikmarian-18. květen 2020

   @petrikmarian No třeba to myslí tak, že chce hlavně práci pro lidi v USA , tím pádem sníží nezaměstnanost a ještě k tomu nebude muset lozit jiným zemím mimo USA do zadele a získají si mimo jiné soběstačnost. No a nakonec jsou tu ty peníze, víc peněz z daní které se tak nebudou vyvadet za hranice atd.

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.