Trio telefonů řady Huawei Nova 6 je tady. Dominují předním kamerám v DxOMarku Do Česka opět ne

06.12.2019 06:00 / od Honza Nuc
Xiaomi Mi 9
  • Čínské Huawei ve čtvrtek odhalilo nové telefony z řady Nova s pořadovým číslem 6.
  • Telefony jsou celkem tři - Nova 6, Nova 6 5G a Nova 6 SE.

Nova 6/Nova 6 5G

Oba telefony jsou v podstatě stejné, jen jeden z nich nabízí navíc podporu 5G. Zařízení mají 6,57" Full HD+ IPS displej, okolo kterého jsou tenké rámečky. Pouze brada telefonu je trošku širší, nicméně nic strašného. V displeji nalezneme ještě duální průstřel s 32 Mpx hlavním objektivem a 8 Mpx širokoúhlým se záběrem 105°. Telefon se už dokonce umístil díky předním kamerám na přední příčku žebříčku DxOMark. 

Na zadní straně telefonů najdeme trojici fotoaparátů uschovanou ve vertikálně umístěném modulu. Hlavní objektiv je 40 Mpx se světelností f/1.8, dále je zde širokoúhlý objektiv s rozlišením 8 Mpx a záběrem 120° a na posledním místě je 8 Mpx teleobjektiv s optickou stabilizací. Vynechat nesmíme ani laserové ostření.

Čtečka otisků prstů není samozřejmě pod displejem, ale našla si své místo na pravém boku v zamykacím tlačítku. Takové řešení je dle mého názoru nejlepší. Kapacitní čtečka je velice rychlá, což už jsme se mohli přesvědčit třeba u Huawei Nova 5T. Čtečka je navíc krásně po ruce.

Telefon pohání výkonný procesor Kirin 990 v kombinaci s 8 GB RAM a 128 nebo 256 GB vnitřním úložištěm. Potěší taktéž 4100 mAh baterie (4200 mAh u 5G verze) s rychlonabíjením. Celý systém běží na Androidu 10 s nadstavbou EMUI 10. Bohužel však bez Google služeb a tedy zřejmě i bez možnosti, že by se telefon dostal na český trh.

Cenovka modelů je následující:

  • Huawei Nova 6 ve verzi 8/128 GB - zhruba 12 700 korun s daní
  • Huawei Nova 6 5G ve verzi 8/128 GB - zhruba 15 200 korun s daní
  • Huawei Nova 6  5G ve verzi 8/256 GB - zhruba 16 700 korun s daní

Nova 6 SE

Kromě dvou předchozích telefonů představilo Huawei ještě jeden s přídomkem SE. Telefon nabídne 6,4" Full HD IPS displej s průstřelem, v němž je ukrytý 16 Mpx objektiv. I zde se je umístěná čtečka otisků na pravém boku telefonu. Zadní strana se od předchozích verzí taktéž liší. Najdeme zde čtverový modul fotoaparátu, kde je 48 Mpx hlavní kamerka, dále širokoúhlá 8 Mpx kamera a dva 2 Mpx senzory (makro, hloubka ostrosti)

Tentokrát v zařízení nalezneme procesor Kirin 810 v kombinaci s 8 GB RAM a 128 GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o micro SD paměťové karty. Baterie je zde o kapacitě 4200 mAh se 40W rychlonabíjením. Opět nechybí Android 10 a EMUI 10.

Cenovka levnějšího modelu je stanovená na zhruba 8 800 korun s daní.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.