Toto je první ohebný smartphone na světě! A nevyrobil jej Samsung Prozatím se podívá pouze do Číny

02.11.2018 17:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Vyrobila jej malá americká společnost Royole a jmenuje se FlexPai
  • Jeho 7,8palcový AMOLED displej vlastní výroby lze složit na 4palcový telefon
  • Zařízení má mít v sobě také zatím ještě neoznámený procesor Snapdragon 8150
  • Ceny začínají v přepočtu na 29 tisících korunách a stoupají až na 42 tisíc

Dnes byl představen vůbec první ohebný telefon na světě. Nepochází však od Samsungu, LG či Huawei. Stojí za ním mála kalifornská společnost Royole, která svůj výtvor jménem FlexPai propaguje, jako vůbec první komerčně dostupný ohebný smartphone. Nejdůležitějším komponentem celého zařízení je tak pochopitelně displej, který si vyrábí samotný Royole. Jedná se o AMOLED panel, který má v rozloženém stavu 7,8 palců a dá se napůl přeložit na 4palcový displej. Vzhledem k novátorskému přístupu bylo nutné také přijít s vlastním uživatelským prostředím, jež nese jméno Water OS a je již založeno na Androidu 9.0 Pie. V podstatě se prostředí automaticky přepíná mezi rozložením pro tablet a pro smartphone podle rozložení/složení displeje. 

Displej ovšem není jedinou zajímavou částí tohoto zařízení. On totiž i hardware dokáže překvapit. V dnešní době má drtivá většina vlajkových lodí ve svých útrobách procesor Snapdragon 845, avšak FlexPai má prý už pohánět Snapdragon 8150. Tomu se však těžko věří, jelikož tento procesor ještě ani nebyl oficiálně oznámen. V každém případě podporuje procesor 6/8 GB RAM a 128/256/512 GB interního úložiště. Všechny verze zařízení přitom disponují také microSD slotem. 


Telefon je také unikátní tím, že nemá selfie kamerku. Máme tu pouze hlavní 16Mpx senzor a druhý 20Mpx teleobjektiv s optickým zoomem. Díky ohebnému pantu poté není potřeba zmiňované přední kamerky. Prostě jen zařízení vždy ohnete tak, aby mířil fotoaparát i displej na vás. Když už jsme u toho pantu, tak ten má dle výrobce vydržet více jak 200 tisíc ohnutí. To je podobná životnost, jakou udávají ostatní výrobci u svých vysunovacích telefonů, jako je třeba Xiaomi Mi Mix 3. Posledním střípkem známé výbavy je poté 3800mAh baterie, kterou lze přes USB-C doplnit z 0 na 80 % za 30 minut díky vlastnímu Ro-Charge nabíjení. A jen pro zajímavost chybí 3,5mm jack

Předobjednávky na toto unikátní zařízení startují v Číně již dnes. Nejlevnější verze stojí v přepočtu bez daně více jak 29 tisíc korun, lepší varianta je poté 32,5 tisíce korun a nejlepší možná výbava by vás vyšla na 42 tisíc korun. Prozatím se neví, zda přinese Royole svůj počin také na ostatní trhy, ale první zákazníci mají dostávat své telefony již v prosinci. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.