TOP 5 mobilů do 5 tisíc korun, které právě doporučujeme! Váháte, jaký telefon vybrat? Mrkněte na našeho průvodce

techarena.cz
  • Jaké jsou želízka v ohni v nejžádanější kategorii telefonů?
  • Vévodí samozřejmě hlavně čínské značky
  • Do TOP pětky se vešel i jeden telefon s vyjížděcí kamerkou

Minule jsme se podívali na TOP 5 do 3 tisíc a dnes už je ale na čase se posunout trochu dál na hranici 5 tisíc, kde už najdete telefony, které už nejsou jen pro základní použití a spousta lidí je má dokonce jako hranici, nad kterou nejsou ochotni víc utratit. Tak se pojďte mrknout na výběr toho nejlepšího do 5 tisíc právě teď.

Reklama

Motorola G8 Plus

Hned první pán na holení je zbrusu nový Poco X3 NFC od Xiaomi. Telefon o jehož recenzi si píšete v?poslední době asi nejvíc a nebojte se, hned příští týden se na ní můžete těšit. Poco X3 NFC je prvním odlehčeným telefonem odlehčené budgetové vlajky ?? – haha. Laicky přeloženo. Nabízí až neuvěřitelné parametry za cenu 6.299,- Posuďte sami. Zbrusu nový Snapdragon 732G doplňuje 6GB operační paměti a 64GB úložiště a za příplatek 7 stovek navíc máte rovnou těch gigabajtů 128 a samozřejmě všechno lze rozšířit ještě paměťovou kartou. Po designové stránce telefon vypadá hodně futuristicky a v?modulu foťáků najdete hned 4 foťáky - 64MP hlavní, 13MP šíro, 2MP makro a 2MP pro rozostření pozadí. Pozor, nenechá se zahanbit ani přední 20MP kamerka a 3 velké perličky jsem si nechal schválně až na konec. Obrovská 5160maH baterka s?rychlým nabíjením120Hz displej a stereo reproduktory. Že se vám to zdá neuvěřitelné? V?klidu. Ještě samozřejmě počkejte do příštího týdne na recenzi, ale tak nějak tuším, že tenhle telefon bude na podzim neskutečný trhák. 


Redmi Note 9

Druhým telefonem je Redmi Note 9. Pokud nesledujete dění v mobilních telefonech a značka Redmi vám nic neříká, nemusíte se obávat, je to jedna z podznaček Xiaomi, asi tak jako naše Škodovka je jednou ze značek z koncernu Volkswagen. Tento telefon nabídne fullhd displej s průstřelem, processor je pravda Mediatek Helio G85 s 3GB RAM, ale co zas každý chápe, že do 5 tisíc ústupky prostě jsou. Náladu na oplátku spraví přítomnost NFC pro bezkontaktní placení nebo infaport pro ovládání domácích spotřebičů. Operační system Android na sobě nese hodně masivní nadstavbu, na což určitě buďte připraveni a tohle je hodně věcí individuání preference. Jasné plus je ovšem baterie. 5020mAh vydrží bez problému 2 dny a pokud jste nenáročný uživatel, klidně I 3 a kousek. Tohle všechno můžete mít za 4.990Kč


Huawei P Smart Z

Třetím do party je Huawei P Smart Z, který jako jediný nabídne v naší dnešní TOP 5 FullHD displej bez průstřelu, výřezu a já nevím čeho ještě. Prostě krásný, ničím nerušený fullHDčko s vyjížděcí 16MPx kamerkou. A kdybyste žehrali na to, že Huawei nemá Google, tak ano, nemá, ale zrovna tento model pořád ještě má. Tím pádem se ničeho nemusíte bát a klidně směle do toho. Odmění se vám na svou cenovku slušným Kirinem 710, 4500mAh baterkou nebo NFC. Jediná úplně hitparáda nejsou foťáky. Jsou totiž víceméně pouze 2, ve skutečnosti ale použijete jen jeden. 16MP hlavní totiž doplňuje jen 2MP pro rozostření pozadí a dneska už seženete za podobné peníze rozhodně lepší. Na druhou stranu tady prostě hodně peněz spolkl vyjížděcí mechanizmus foťáku předního. Když si to tak postavíte, pořád je to za 4.500Kč velmi slušná volba.


Nokia 5.3

Předposledním telefonem v naší dnešní TOP pětce je Nokia 5.3, která oplývá zejména netradičním designem. Nabídne 6,55” displej, ovšem pouze v HD rozlišení, což je oproti všem dnes zmíněným telefonům s FullHD displeji její značna nevýhoda. Na druhou stranu právě onen netradiční design a fakt, že se jedná na jednoho z posledních mohykánů ve světě telefonů s naprosto čistým operačním systémem Android One, si nakonec svoje místo v naší TOP pětce obhájil. Procesorem je v Nokii 5.3 Snapdragon 665, který doplňuje 4GB operační paměti. O dlouhou životnost na jedno nabití se pak postará 4000mAh baterie. U foťáků se rozhodně telefon nenechal vůbec zahanbit. Má jich totiž docela dost. 13MP hlavní doplňuje 5MP šíro, 2MP makro a 2MP jsou pro rozostření pozadí. Seženete jí za 4.999Kč.


Realme 6

Konečně posledním zástupcem dnešní TOP pětky je Realme 6 s 90Hz Full HD displejem s průstřelem, super čtečkou v zapínacím tlačítku na boku a výkonným procesorem Helio G90T se 4GB RAM. Kdo z vás se nebojí nové značky na českém trhu, rozhodně je tento telefon velmi dbrou volbou. Kromě všeho totiž nabídne i 64MP hlavní foťák, 8MP šíro, 2MP makro a 2MP pro rozostření pozadí a to vše opět za 4.990Kč. 


Tak co, který z telefonů jste vybrali vy? Motorolu, Redmičko, Huawei, Nokii, Realme nebo čekáte na něco dalšího? Hoďte mi o tom info dolů do komentářů. Díky moc za sledování, like či odběr kanálu a příští sobotu se mrkneme zase na další díl této série. Mějte se krásně a čau u dalšího videa.Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.