Tomu neuvěříte. Základní iPhone 12 má být menší než nový iPhone SE Že by opravdu kompaktní iPhone?

19.06.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto:  Apple foto:  Apple foto:  Apple
 • Apple má představit nové jablečné telefony už za několik měsíců a je tedy jasné, že se postupně dozvídáme více nových informací.
 • YouTuber EverythingApple Pro zveřejnil na sociální síti Twitter video, na kterém ukázal maketu nejmenšího iPhonu 12.

Zdá se to neuvěřitelné. Na trh s mobilními telefony se možná opět navrátí kompaktní telefony, po kterých spousta lidí stále volá a já jsem mezi nimi. Mám rád telefony s displejem s úhlopříčkou maximálně do 6 palců, protože se dobře ovládají, nejsou to obrovské cihly a prsty v pohodě dosáhnete do jednoho z horních rohů obrazovky. Takových telefonů však stále ubývá a pod šest palců se výrobci dostanou málokdy. Většinou už velikost obrazovky začíná na 6,2 nebo 6,3 palcích a končí pod hranicí 7 palců. 

Anketa
(hlasování ukončeno)
Líbil by se vám kompaktní iPhone 12?
79% Ano, určitě! Celkem hlasovalo: 1427
Zobrazit výsledky
Ano, určitě!Hlasovalo 1126 (79%)
Ne, mám radši větší displejeHlasovalo 301 (21%)

O to je překvapivější zpráva, že Apple a jeho chystaný základní iPhone 12 bude mít úhlopříčku 5,4". Už tak se jedná o, na dnešní poměry, malý displej. Informace od YouTubera EverythingApplePro, které naznačují, že by měl být telefon ještě menší než nedávno představený iPhone SE 2020, jsou však ještě více zajímavé. YouTuber na twitterovém účtu sdílel video, ve kterém porovnává maketu iPhonu 12 se současným iPhonem SE 2020 a maketa je opravdu podstatně menší.

Apple iPhone SE 2020 má navíc 4,7" displej, co do úhlopříčky je tak menší. Větším ho dělá prostor nad a hlavně pod displejem, kde se ukrývá čtečka otisků prstů. Pokud by iPhone SE neměl takové rámečky, také bychom se dostali na kompaktnější rozměry. 

Pokud bude opravdu iPhone 12 s 5,4" displejem takto maličký, mohl by zaujmout také uživatele Androidu, kteří dlouho prahnou po kompaktním zařízení a v řadách "zeleného robota" takové zařízení nemohou najít. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • pilot2-20. červen 2020

  Práve dnes som držal svoju starú Nokiu 6500s, a premýšľal či je fakt taký problém vrátiť naspäť niečo čo tak skvelo fungovalo. Telefón do ruky, naviac telefón čo znesie aj pár rán do držky...

  Odpovědět 
  • r.horeus>pilot2-21. červen 2020

   @pilot2 Je to problem a to ne maly.Vem si ze kdyz se daval pryc jack na sluchatka bylo to pry kvuli baterky.Pry ze vetsi kapacita. Dneska ta baterka je stejna porad jen ten jack ustoupil displeji. :D . No a ten mensi telefon k tomu musis udelat celou linku a udelat i vyvoj coz neco stoji tak je pro vyrobce daleko lepsi udelat miliard kopii neceho co uz na te lince bezi. Vsak i ten obri mobil si nekdo veme.

   Odpovědět 
 • cellbreaker-19. červen 2020

  No Honzo ona je to celkem jednoduchá matika ;) iPhony si drží poměr stran těl ±2:1 a lze je tedy přímo komparovat. Do SE1 se 5,4" nevleze, neb jeho tělo má napříč 5,39". Naopak jak i z videa patrno tělo iP8/SE2 má o dost větších 6,06" tj. je předem jisté, že ty nový 12kový základ velikostně pokoří (3x HURÁ :)), protože 5,4" displej se i se silnějšími rámečky stopro vleze do max. 5,9" :) Tedy žádný zázrak se nekoná, tím méně pro clickbait :D Jinak za mě je to jistě nejen můj IDEÁL, kde VŠE bude vyváženě hrát PRO :)) ..telas ber i s ToF klidně čert ;) NEMŮŽU SE DOČKAT !!! Už jen proto, že to m.j. bude BEST REAL POCKET CAM EVER :))) ..basic 12ce prorokuji rekordní prodeje, zvlášť pokud opravdu bude s těmi na Apple úžo 128GB v základu za tu žůžo cenu pod 20 včetně ;)

  Odpovědět 
 • Jay Jiří Ptáčník-19. červen 2020

  já si myslím, že se ostatní výrobci přispůsobí Applu, např. Xiaomi chystá kompaktní Mi 7 2020

  Odpovědět 
  • cellbreaker>Jay Jiří Ptáčník-19. červen 2020

   @Jay Jiří Ptáčník Pokud vyjdou zatimní předpoklady, bude to BOMBA střední :)

   Odpovědět 
  • r.horeus>Jay Jiří Ptáčník-21. červen 2020

   @cellbreaker no jo.ale nikdo nevi jak dopadla anketa ohledne toho fonu na weibu :( Taky bych radasi bral xiaomi nez iphone uz kvuli os .Ale cert vi.Jinaci info nez z dubna kdy to vzeslo jsem nenasel.

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.