TomTom poskytne Huawei své mapové podklady a navigační software Náhrada za Google Map nalezena

20.01.2020 12:23 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Huawei našel konečně náhradu za navigační aplikaci od Googlu.
  • Jako rytíř v zářivé zbroji přijel uzavřít smlouvu nizozemský TomTom.
  • Nová Huawei Mapy máme najít již v Huawei P40 v Březnu.

Huawei si začíná postupně nahrazovat Google služby (GMS). Před nedávnem společnost oznámila testování vlastních Huawei Mobile Services a HMS Core. Ty mají postupně nahradit infrastrukturu Googlu, co se týče aktualizací aplikací a nespočtu API. Součástí Google Mobile Services jsou však kupříkladu také aplikace jako Play Store, Chrome, Mapy, Gmail, Fotky a podobně. Vlastní obchod má Huawei už dlouho v podobě AppGallery, jiný internetový prohlížeč není problém, stejně tak mailový klient, jenž si rozumí s Gmailem a fotogalerie také už dávno existuje. 

Problémem jsou však Mapy. Ty jsou totiž integrovány hluboko do systému a většina webových stránek využívá kupříkladu podklady právě z Google Map, které byste na telefonu Huawei ani nemohli vidět. Huawei už má sice svůj Map Kit a Location Kit, ale nic z toho nelze využívat, dokud nejsou nějaké mapové podklady, na kterých lze polohu a trasu jízdy ukázat. Takové zdroje samotný Huawei nemá, ale jistá nizozemská společnost ano.

Dlouholetý výrobce navigací TomTom oficiálně potvrdil, že uzavřel před nedávnem smlouvu s Huawei. Tím získá výrobce mobilů přístup k mapový podkladům, informacím o dopravě, navigačnímu softwaru a dalším prostředkům TomTom. Až se tedy v březnu představí řada Huawei P40 najdeme v ní s největší pravděpodobností již novou aplikaci Mapy přímo od Huawei, která bude využívat data TomTom, přičemž se aplikace a integrace mapových podkladů dostane také na další budoucí zařízení. Pravděpodobně aktualizací také na řadu Mate 30. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.