Tohle je nejkrásnější televize CESu! 8K QLED telka od Samsungu A jen tak mimochodem má taky 98 palců

22.01.2019 14:30 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Samsung nám ukázal bez pochyb tu nejkrásnější televize celého CESu 2019
  • Mohli jsme se totiž pokochat 8K QLED televizí s 98palcovou úhlopříčkou
  • Do karet jí přitom nehraje jen neskutečná kvalita obrazu ale také řada chytrých funkcí

Předem upozorním, abyste s určitě večer na YouTube pustili naše video, kde uvidíte tuhle 8K krásku alespoň celou rozzářenou, jelikož to vám řekne pořád více než jen slova. Přesto však pojďme na to. Na stánku Samsungu nás nejvíce uhranula pochopitelně nový obří 98palcový model 8K televize, ale vyrábět se bude také v 85, 82, 75 a 65 palcích. Vždy se přitom jedná o 8K a QLED technologii, přičemž obraz vypadá naprosto fenomenálně. I na té největší úhlopříčce je konstrast a hlavně úroveň detailů neuvěřitelná. Rozhodně získává Samsung od nás pomyslnou cenu za nejkrásnější televizi CESu 2019

Tenhle kousek má však více es v rukávu. Je zde nový Quantum Processor 8K, který se stára o vše kolem umělé inteligence, která má zde na starosti i upscalování obsahu. Samsung je jediný, kdo dělá upscale na 8K rozlišení a navíc funguje vylepšení obrazu nejen u běžného televizního vysílání. Můžete streamovat video skrz aplikaci, přehrávat jej na herní konzoli, přes USB, přes HDMI nebo dokonce přes bezdrátový přenos z mobilu. Obraz bude vždy vylepšen na 8K. 

Další velkou novinkou je podpora Apple AirPlay 2 pro posílání obrazu a obsahu z iPhonu přímo do televize. Tato funkce se pak dostane i na další televize Samsungu a propojení s Apple se letos ještě více rozšíří. Televizím Samsung totiž přibude také nová aplikace iTunes Movies and TV Shows. Uvidíme, zda se tohoto propojení s Applem chytí rychle i další výrobci, ale zatím je Samsung exkluzivní. 

A na závěr je zde také Bixby, který si našel domov ve všech chytrých produktech výrobce. Můžete tak přímo televizi rozkazovat, ať vám zobrazí výsledky vyhledávání či počasí. Zároveň můžete hlasem pochopitelně přepínat kanály, nahrávat vysílání a podobně. Nemluvě o faktu, že můžete skrz televizi nařídit, aby Bixby zapnul třeba vaší chytrou pračku Samsung. Zkrátka si zvykněte, že Bixby zde je a už asi nikam nezmizí. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.