Tohle gimmick vážně není! Sluchátka od Razeru s haptickou odezvou jsou super Nezkusíte, neuvěříte

09.01.2019 13:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Sluchátka Razer Nari jsou podle mě větší peckou jak Razer Phone 2
  • Haptická odezva přináší do hraní skutečně zcela nový zážitek, bez kterého po vyzkoušení nebude chtít hrát
  • Samotná zvuk není na danou cenu žádná odvar, ale rozhodně neurazí

Když už jsem byl na stánku Razeru, kde jsem si vyzkoušel druhou generaci jejich herního smartphonu, tak jsem musel vyzkoušet ještě jednu jejich novinku. A tím teď nemyslím jeden z jejich nádherných notebooků. Já jsem pokukoval už dlouho po nových sluchátkách, která nabízejí naprostou šílenost - haptickou odezvu. Když jsem o nich poprvé slyšel, tak jsem si řekl, že jde jen o hloupý gimmick a chtěl jsem sluchátka vyzkoušet jen proto, abych se jim vysmál, ale šeredně jsem se spletl. Tahle bezdrátová sluchátka Razer Nari jsou totiž podle mě jasnou volbou pro každého hardcore hráče

Nari jsou sluchátka, které Razer už nějaký čas nabízí, ale až nyní přidal do nabídky také dražší verzi, které se chlubí onou haptickou odezvou. Jednoduše řečeno vám sluchátka vibrují do rytmu zvuků. V praxi to ovšem tak jednoduché není. Pokusím se vám nyní vysvětlit textem něco, co není vůbec snadné popsat, tohle se prostě musí zažít, ale stejně se pokusím. 

Jako vibrace bych můj zážitek s Nari neoznačil. Jde skutečně spíše o haptickou odezvu, jelikož působí vibrace mnohem přirozeněji. Necítil jsem, že mi vibrují sluchátka na hlavě. Spíše jsem měl pocit, jako kdyby mým tělem procházeli od hlavy drobné otřesy zevnitř. Připodobnil bych to k tomu, jako kdyby někde ve vaší blízkosti vybuchly rachejtle nebo něco podobného. Cítíte zkrátka uvnitř těla otřes/šokovou vlnu a podobné je to zde. Jen pochopitelně v mnohem menším měřítku.  

Teď to určitě zní divně, ale během hraní si zvuk společně s haptikou tak skvěle sedne, že už nikdy nebude chtít hrát s jiným sluchátky. Při střelbě ze zbraně a podobně vydávají sluchátka své vibrace a vy si připadáte, jako byste byli skutečně svědky střelby. Jako by se vše dělo přímo před vámi a všude kolem vás. Cítíte najednou sílu zbraní a výbuchů i fyzicky. Je to rozhodně zvláštní pocit a jsem si jistý, že někoho by z toho mohla po chvíli rozbolet hlava. Na to však Razer myslel, a tak je možné intenzitu odezvy regulovat. 

Odezvu lze také úplně vypnout, ale tím se ve hrách okrádáte o skutečně hodnotný zážitek. Sám jsem zkusil po 15 minutách hraní haptiku vypnout a nejednou mi přišlo hraní mnohem méně záživné. Kdybych to měl přirovnat ke zvuku, tak bylo hraní najednou ploché, a ne dynamické a živé. A když už jsme u toho zvuku, tak ten je dobrý, ale vzhledem k ceně to není žádný zázrak. Najdete v této třídě lépe hrající kousky. V kombinaci s vibracemi je to však úplně něco jiného. 

Teď se také hodí zmínit, že tahle sranda vás vyjde v přepočtu na nějakých 4,5 tisíce korun. To není vůbec málo, ale kdybych hrál každý den hodiny na počítači, tak ani na vteřinu neváhám a hned bych si tyhle sluchátka objednal. Na hudbu a filmy bych ale případně vibrace vypínal. Občas se totiž v běžných situacích špatně chytají zvukových křivek a když čekáte, že u bas zavibrují, tak nic neudělají, a naopak někdy zase nepřestanou poskakovat na vaší hlavě. Vibrace jsou tu opravdu čistě jen na hry, ale to vůbec nevadí. Jsou to přeci jen sluchátka pro ty největší hráče a těm poskytnou skutečně něco nového a také neuvěřitelně návykového.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.