To moc dlouho netrvalo. Pixel 5 se má údajně opět zbavit Soli radaru Byl to krok vedle?

19.05.2020 05:00 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Dle zdrojů serveru 9to5Google přijde Pixel 5 po pouhém roce opět o Soli radar.
  • Google se jej má zbavit kvůli nízkému zájmu a používání ze strany majitelů Pixelů 4.

Google nemá úplně nejlepší pověst, co se týče dotáhnutí svých projektů do zdárného konce. Americký gigant velice rád experimentuje a přichází s novými věcmi, avšak vždy se novinka oznámí a buď o ní už nikdy neuslyšíme, nebo se ukáže jen na chvíli v reálném produktu, ale další generace se už nedočkáme. A právě ta druhá možnost by měla podle serveru 9to5Google potkat bohužel také funkci Motion Sense z Pixelů 4.

Pokud nevíte, o co jde, tak Motion Sense je finální verzí Projectu Soli. Jedná se o miniaturní radar, který dokáže sledovat okolí kolem telefonů a reagovat tak na různá bezdotyková gesta. Telefon se kupříkladu sám rozsvítí, když k něm přiblížíte ruku, mávnutím dlaní můžete přeskakovat písničky ve Spotify, stopnout video, odmítnout či přijmout hovor a podobně. Plus je díky němu bezpečnější odemykání obličejem ve stylu Face ID.

Prozatím jsme se tedy nedočkali nějakých inovativních využití, ale samotná technologie čistokrevného radaru v telefonu vypadala slibně. Bohužel se však dost možná nedočkáme druhé generace, která mohla využít svůj potenciál naplno. Stephen Hall z 9to5Google totiž tvrdí, že jisté zdroje hovoří o vynechání této nové funkce v Pixelu 5. Google si to holt vyzkoušel a jde zase o dům dál.

Připouštím, že dává takové rozhodnutí smysl. Patrně není funkce moc populární a Googlu se nevyplatilo vyrábět technologii, která akorát zdražuje samotný telefon, když jí ve finále používá pravidelně jen hrstka uživatelů. Zároveň však nechápu, co si Google myslel. Bezdotykové ovládání zkouší pravidelně nespočet výrobců a nikdy to neskončilo dobře, přičemž Motion Sense nenabízel nic extra inovativního či nového oproti ostatním. 

Bylo jasné, že v současné podobě se funkce neuchytí, ale přislib vylepšování a možné druhé generace zněl zajímavě. Navíc jsou zde stále mnohé otázky. Přijde Pixel bez Motion Sense také o bezpečné odemykání obličejem? Co když přijde o Motion Sense jen levnější Pixel 5 se Snapdragonem 765G, ale lépe vybavený Pixel 5 XL si jej nechá? Kod ví, zatím se však jedná jen o spekulace, takže nepředbíhejme. Třeba nás tentokrát Google překvapí.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.