To je nápad! Univerzita v Indii předala diplomy studentům ve virtuální realitě Bezesporu originální

26.08.2020 05:00 / od Honza Nuc
foto:  IIT Bombay
  • Promoce je pro studenty velice důležitým zakončením studia, při které dostanou diplom od zástupců domovské univerzity.
  • Kvůli pandemii ale indický Technologický institut Bombaj (IIT Bombay) musel vymyslet jiný způsob, jak promoce zařídit. Řešením byla virtuální realita.

Zástupci IIT Bombay nechtěli, aby studenti o promoce přišli, proto přemýšleli, jak slavnostní událost uskutečnit. Nakonec se projevilo myšlení pravých "ajťáků", protože přišli se zajímavým a poměrně efektivním řešením - předávání diplomů ve virtuální realitě. Kvůli tomu musela univerzita vytvořit více než dva tisíce postav podle všech studentů, kteří diplom mají získat. Každý ze studentů a pracovníků univerzity, kteří se promoce měli zúčastnit, tedy měl svého vlastního avatara.

Každý ze studentů tak ve virtuální realitě opravdu dostal z rukou rektora důkaz o tom, že úspěšně absoloval svůj obor. IIT Bombay se pro takové řešení rozhodla, jak sama uvádí, kvůli tomu, že nechtěla studenty připravit o tu čest diplom převzít.

"Vytvořit zážitek ve virtuální realitě pro všechny naše absolventy potřebovalo nejen inovativní kroky, ale také velké úsilí našich profesorů a zaměstnanců," vyjádřil se profesor Suhasis Chaudhuri z IIT Bombay a dodal: "Udělali to pro studenty. Doufejme, že to nadchne naše absolventy i další inženýry v zemi, aby přemýšleli a mysleli inovativně."

Univerzita vysílala virtuální promoce také pomocí živého přenosu na sociálních sítích a samotný Twitter dokonce příspěvek zvýraznil.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.