The Atmos: Tahle maska se vzduchovým filtrem z vás udělá kyborga Monstrózní věc

09.01.2020 06:00 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Ovzduší na Zemi je čím dál více znečištěné, to je známý fakt. Především velká města mají se znečištěním ovzduší velké zkušenosti.
  • Americká společnost Ao Air se tak rozhodla vytvořit vzduchový filtr, který si nasadíte na obličej a budete vypadat... No. Jako kyborg.

Maska The Atmos využívá malé ventilátory k vytvoření vzduchové kapsy čistého vzduchu s vysokým tlakem tak, aby nebylo třeba žádného těsnění. Celé zařízení je opravdu veliké a na hlavě vypadá kuriózně. The Atmos  má jít do předprodeje už nyní za cenu 350 dolarů (necelých 10 tisíc korun s daní) s doručením letos v červenci. Společnost si plánuje, že si zákazníci budou brát masku na výlety, cesty z kanceláří a prostě všude tam, kde není čistý vzduch.

Zařízení váží 256 gramů a podle redaktorů, jenž si masku na veletrhu CES zkoušeli, je poměrně těžká a nepohodlná. Vypadá opravdu robustně. Navíc si nedokážu moc představit, že by s takovou monstrózní věcí někdo na ulici opravdu chodil. V Asii je běžné, že tamní lidé nosí roušky kvůli znečištěnému vzduchu, ale i v tomto případě si nemyslím, že bude mít maska nějaký velký úspěch, pokud ji výrobce nezmenší. Navíc cenovka není vůbec nízká.

Nicméně společnost plánuje, že v budoucnu masku podstatně zmenší tak, aby se dala pohodlně nosit. Údajně má být o velikosti původního iPodu, což by nebylo vůbec špatné.



Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.