Tesla Model S se stala prvním elektromobilem s certifikovaným dojezdem nad 400 mil Z Prahy do Bratislavy a zpět na jedno nabití

19.06.2020 10:30 / od Jakub Horváth
foto:  Tesla
  • Certifikace dosáhl konkrétně nový automobil Model S Long Range Plus.
  • Tesly už dříve dojezd 400 mil nabízely, ale až nyní jej potvrdila oficiálně americká státní agentura.

Tesla Model S už je na trhu 8 let, ale stále se vyrábí. Nyní automobilka oznámila, že nová verze Model S Long Range Plus bude mít dojezd 402 mil (647 km) a zprávu už potvrdila i EPA (Agentura pro ochranu životního prostředí). Jedná se o skoro dvacetiprocentní nárůst oproti verzi 100D z roku 2019, která má stejnou baterii. K takovému vylepšení došlo díky několika změnám.

Výrazné snížení hmotnosti

Velký vliv na snížení hmotnosti nové verze modelu S má využití stejné technologie výroby a konstrukčního designu, jako u modelu 3 a Y. Výkon a luxusní dojem z vozidla však zůstává. Neméně významné je také použití lehčích materiálů využívaných v bateriích a pohonných jednotkách.

Nová kola a pneumatiky

Nová kola s označením Tempest o šířce 8,5" snižují aerodynamický odpor více než ta předchozí na modelu S Long Range a v kombinaci s novými pneumatikami i nižšímu valivému odporu zlepšují celkový dojezd o 2 % procenta.

Zvýšená účinnost motoru

Tesla v převodovce nahradí mechanické olejové čerpadlo za elektrické, při jízdě na dálnici prodlouží vylepšené řešení dojezd o další 2 %.

Pokrok v rekuperaci při brždění

Jedna ze skvělých funkcí současných elektromobilů, včetně těch od Tesly, je rekuperace energie při brždění, která kinetickou energii částečně převede zpět na elektřinu - i tato funkce a její účinnost má přímý vliv na celkový dojezd. Toho nový "eskový" model dosáhne rekuperací i při nižších rychlostech.

Americká automobilka prezentuje, že tato vylepšení dohromady se stále rozšiřující se Supercharger sítí rychlonabíjecích stanic zaženou strach z krátkého dojezdu a se slevou 5000 dolarů je prý nyní nejlepší čas, kdy Teslu koupit. V České republice máme zatím jen 4 rychlonabíjecí stanice od Tesly, takže se možná ještě vyplatí počkat.   


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.