Tenhle podvodní skútr od Sublue by chtěl v létě určitě každý Pořádná dávka zábavy je na dosah

22.01.2019 09:40 / od Michal Šrajer
Asus ZS630KL Zenfone 6
  • Sublue Whiteshark MIX je výkonný podvodní skútr za nějakých 15 - 20 tisíc korun
  • Díky němu se můžete 30 minut prohánět pod vodou rychlostí 1,5 m/s
  • Dostane vás přitom do hloubky až 40 metrů, což je pro běžného člověka bez lince povolené maximum

Těžko psát o podvodním skútru Sublue dlouhý článek. Spíše vám doporučím mrknout se na naše video, kde si můžete zařízení i pořádně prohlédnout v akci. Přesto si však pojďme krátce tuto hračku představit. Sublue je společnost, která vytvářela dříve čistě jen podvodní drony, jež se využívají pro průzkumy či záchranné operace. Avšak dnes se společnost rozrostla a dodala na trh také podvodní skútr pro každého

Whiteshark MIX není úplně nejlevnější, ale zas je to jedno z prvních takto skladných zařízeních tohoto typu, a navíc vám za 15 - 20 tisíc ani nevysaje peněženku. Hlavním tahákem je, že se můžete s tímto kouskem prohánět vodou stejně rychle jako Aquaman. Dvojice motorů vás dokáže hnát až rychlostí 1,5 m/s a dostane vás klidně i do hloubky 40 metrů. To je maximální povelená hloubka pro potápění bez licence a díky tomuto stroji tam budete hned. 


Stroj váží jen 3,5 kg a na šířku má 46 cm. Není to tedy úplný drobek, ale do batohu jej hodíte snadno, což se o podobně silných běžných podvodních skútrech říci nedá. Dokonce můžete na příď přimontovat i vaše GoPro či jinou kamerku, abyste měli z vašeho potápění také pěkné záběry. Jedinou nevýhodou tohoto zařízení je baterie. Ta totiž vydrží prý jen 30 minut běžného používání, což není moc a pak musíte nějakou tu hodinku čekat, než se opět dobije. Pokud si jich tedy nekoupíte víc.

Já bych si však tento kousek velice rád vyzkoušel. Tedy já jsem si jej vyzkoušet mohl, ale jen v mále nádržce, kde si mohl každý vyzkoušet, jak silný tah tahle věcička má. Moc jsem tomu nevěřil, ale už na nějaké třetinové zmáčknutí plynu je to dost velká síla a když jsem to na chvilku “vohulil” na maximum, tak voda všude kolem vystříkla a pořádně to se mnou cuklo. Nemusíte se to zdát, ale tenhle drobek má vážně páru a potápění s ním musí být obrovská zábava. Snad na Sublue v létě někde narazím.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.