Telefony Realme 6 přinesou 90Hz displeje a další vlajkové funkce do střední třídy Půjdou přímo proti Pocu

26.02.2020 12:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Po vlajkovém X50 Pro 5G se máme dočkat brzy také střední třídy od Realme.
  • Dvojice modelů Realme 6 a Realme 6 Pro se má chlubit 64Mpx senzorem GW1, 90Hz displejem a dalšími vlajkovými vlastnostmi.

Před dvěma dny jsme se dočkali oznámení nové vlajkové lodi Realme v podobě X50 Pro 5G. To však nebude samozřejmě jediný telefony, který nám v dohledné době tento čínský výrobce naservíruje. Máme se dočkat také řady Realme 6, která bude spadat do střední třídy. Byť podle výbavy byste mohli snadno nabýt dojmu, že jde o loňskou vlajku Realme. 

Hlavními tahouny nové řady mají být modely Realme 6 a Realme 6 Pro, které budou ovšem netradičně sdílet fotoaparáty. Hlavním foťákem má být opět 64Mpx Samsung GW1, což zní dobře pro levnější telefony, ale zároveň tato zpráva nevěstí nic dobrého pro vlajkový model X50 Pro. I ten má totiž tento senzor. Telefon za zhruba 7 tisíc korun bude mít stejný foťák jako vlajka za 15 tisíc a Realme není zrovna špičkou, pokud jde o software fotoaparátů. Rozdíly tedy nebudou moc velké a kvalitu fotek z vlajkové lodi to tak okamžitě sráží. Jako by nestačilo, že se tento senzor nepředvedl už letos v modelech X2 a X2 Pro

Nicméně to je pouze hlavní fotoaparát. Má jej doprovázet u obou telefonů také širokoúhlý objektiv, zoomový teleobjektiv s až 20x hybridním zoomem a stále populárnější makro senzor. Snad bude mít tentokrát minimálně 5Mpx. Také zepředu budou telefony ledacos sdílet. Oba mají mít velký 90Hz Full HD+ displej s průstřelem, avšak nevíme, zda půjde o OLED či IPS. Posledním známým pojidlem sourozeneckého dua je rychlé 30W nabíjení pomocí USB-C. Jediným prozatím známým rozdílem je průstřel ve zmiňovaném displeji. Levnější Realme 6 má mít vepředu je jednu kamerku, zatímco Realme 6 Pro se pochlubí hned dvěma.  

Když vezmeme v potaz celou výbavu, tak vypadají tyto telefony skvěle, ale nesmíme zapomenout na Poco X2, které je už za rohem. To má 120Hz IPS displej, také průstřel, nepochybně lepší 64Mpx hlavní snímač od Sony a rovněž 27W nabíjení, přičemž cena by mohla být velice podobná minimálně modelu Realme 6 Pro. Rozhodující bude tedy u Realme, zda nebudou náhodou tyto 90Hz displeje OLED panely a cena. V každém případě se připravují další atraktivní přístroje střední třídy a z toho jsem osobně nadšený mnohem více než z ultra drahých vlajekDiskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.