Telefony Huawei P40 by mohly být výrazně levnější než loňská řada P30 Dle jednoho zdroje...

29. leden 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Huawei
  • Dle jednoho leakstera budou letošní vlajkové modely Huawei levnější než předchůdci.
  • Tentokrát budou sice tři modely, ale nejdražší by měl stát stále 1000 euro.

Dnešní zpráva o zlevnění řady Huawei P40 pochází z jediného zdroje, leakstera @RODENT950. Berte tedy všechny informace s velkou rezervou. Podle něj se letos vlajky od Huawei zlevní, a to hned o 200 dolarů. Nejmenší Huawei P40 má stát 600 euro (15 tisíc korun), větší P40 Pro 800 euro (20 tisíc korun) a nový nejvyšší model P40 Pro Premium se má dostat na 1000 euro (25 tisíc korun). Loni jsme přitom dostali P30 za 800 euro a P30 Pro za 1000 euro.  

Důvod tohoto zlevnění má být jasný. Telefony se budou prodávat bez Google služeb a aplikací, takže dává smysl, že bude muset Huawei nalákat lidi jiným způsobem a boj cenou je vždy nejlepším řešením. Byť si nejsem jistý, jestli lidi koupí i tak levný telefon, když nemají aplikace, které běžně používají. A ne, drtivá většina majitelů Huawei telefonů ani netuší, co APK je a nechtěli by se takovými věcmi zabývat a ztracet čas.

Reklama

Zajímavá je takto nízká cena obzvláště u P40 Pro Premium, když si vezmeme, že má telefon nabídnout nový displej zaoblen ve všech směrech, kompletně nové fotoaparáty, přepracovaný objektiv optického zoomu a tak dále. Náklady na výrobu a vývoj určitě nebudou malé, ale zatím bude patrně nižší cenu na západě dotovat popularita Huawei v Číně.  

Přesto snížení ceny o 200 euro u všech modelů rozhodně překvapí, jelikož Google si údajně účtu za své služby v Evropě 40 euro na jeden telefon. Zároveň by tím Huawei poodskočil výrazně od Samsungu, jehož nejlevnější Galaxy S20 má stát 800 euro ve 4G verzi a 900 dolarů v 5G variantě. Zatím zkrátka těžko odhadovat, jak s prodeji nižší cena zatočí. A také zda neutrpí pověst značky. Přeci jen si telefony koupí řada lidí, kteří vůbec netuší, že v nich nenajdou běžné aplikace a Google služby, takže vracení přístrojů bude dost možná velice populární. 

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.