Telefony Galaxy S20 se špatně prodávají. Nemůže za to jen koronavirus O levnější modely není tolik zájem

18.03.2020 16:50 / od Honza Nuc
foto:  Samsung foto:  Samsung
  • Už několik dní po vydání série Galaxy S20 od Samsungu tvrdili analytici, že se telefony nebudou moc prodávat.
  • A překvapivě měli pravdu. Momentálně stagnují prodeje kvůli koronaviru, nicméně příčiny jsou také jinde.

Samsung letos představil modely Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra. Ti, kteří volali opět o pokračovateli kompaktního modelu s označením "e", byli zklamaní. Zato jsme však dostali dobré telefony, které chybějící menší model vyvážily. Ještě před začátkem prodeje nových telefonů se vyjádřil známý analytik Ming-Chi Kuo, že Samsung letos prodá méně vlajkových modelů, než v roce 2019.  A překvapivě bude mít zřejmě pravdu. Má to však hned několik rovin.

První rovinou je koronavir a celosvětový stav pandemie. Továrny v Asii musely na nějakou dobu zavřít či omezit provoz, tudíž je výroba nových telefonů zpomalená, součástky chybí a obecně nefungují továrny na stoprocentní bázi. Tím pádem není dostupných tolik telefonů, které by mohl Samsung prodat a také doprava do ostatních částí světa je momentálně komplikovaná. Nevíme ani, kdy se podaří momentální situaci zvládnout a vyřešit a jak dlouho bude výpadek trvat. 

Druhou věcí je fakt,  že Samsung nepředpokládal takový zájem o model Galaxy S20 Ultra, který stojí v základní verzi 34 990 korun. Samsung prý zaznamenal v předobjednávkách daleko vyšší zájem právě o model s přídomkem Ultra, než o Galaxy S20 nebo S20+. Nejvyšších modelů tak nebyl dostatek a jelikož výroba vázne, není tomu ani tak nyní. V České republice například Galaxy S20 Ultra není ve 128GB variantě dostupný, varianta 512 GB má být dostupná navíc až v květnu za mnohem vyšší cenu. 

Levnější modely se tak prostě prodávají méně, tím pádem je zaznamenaný pokles v celkových prodejích. Uvidíme, jestli se v druhé polovině roku prodeje zvednou. Hodně uživatelů je však stále spokojených s jejich řadou Galaxy S10, kterou si zakoupili loni, případně v lákavých nabídkách po novém roce, kdy o několik tisíc telefony zlevnily.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.