Telefonů BlackBerry se už jen tak nedočkáme. Partnerství s TCL končí Snad to zkusí jednou s tímto jménem jiný výrobce

04.02.2020 12:26 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • Prodej telefonů BlackBerry končí oficiálně 31. srpna letošního roku.
  • TCL bude udržovat následně ještě dva roky servis a podporu v reklamačním období.
  • Žádných nových telefonů se však nedočkáme a TCL dává od jména BlackBerry ruce pryč.
  • Značka je tak po letech opět mrtvá.

Fanoušci kanadských ostružin opět smutní. Vypadá to, že BlackBerry už v moderní době zkrátka nedokáže přežít. Nejprve společnost přestala vyrábět telefony po nepovedeném experimentu s operačním systémem BlackBerry 10 a fanoušci měli strach, že o svou oblíbenou značku přijdou. Poté však opět vzplanula naděje, když práva na výrobu telefonů pod tímto jménem získalo v prosinci 2016 čínské TCL, jež začalo postupně dodávat na trh nové telefony BlackBerry s klávesnicí i Androidem.

Vypadalo to, že se jméno BlackBerry ještě nějakou dobu udrží v povědomí, avšak už dva roky jsme nedostaly vůbec žádné zprávy o nových telefonech. Dostali jsme občas novou barevnou variantu, ale novinky nikde a kupříkladu vlajkové BB KEY2 běží dodnes na Android 8.1. Každému tedy muselo být jasné, že se opět něco děje. Něco, z čeho nebudou mít přívrženci značky radost.

A naše instinkty se nemýlily. Včera oznámilo mateřské TCL, že 31. srpna 2020 končí s prodáváním telefonů BlackBerry a stejně končí celková spolupráce dvou značek. Budoucnost zařízení BlackBerry je tedy opět velice nejistá. Společnost by si musela najít jiného výrobce, který by si práva na jméno koupil. Je však otázkou, kdo by to udělal. TCL se snažilo uspokojit nostalgii a fanoušky vytvořením Android telefonů s QWERTY klávesnicí, ty ovšem očividně nezabraly a na čistě dotyková BlackBerry se dívali lidé vždy zkrz prsty.

Ani jeden přístup nevyšel a přesně tyto nepovedené pokusy sledovali také ostatní výrobci. Nedovedu si představit někoho, kdo by chtěl v dnešní době co nejrychleji skočit po jménu BlackBerry. A pokud po něm někdo skočí, tak by musel myšlenku telefonů této značky kompletně přepracovat. Nic totiž nefungovalo.

Pokud jde o majitelé stávajících smartphonů BlackBerry, tak TCL zaručilo servis a podporu do skončení reklamačního období naposled prodaných kusů. Až 31. srpna 2020 tak skončí zcela i podpora. Na druhou stranu jsem už zmiňoval, že například KEY2 má stále přes dva roky starý Android, takže nečekejte zázraky. Spíše jde skutečně čistě o záruční servis, případně občasné aktualizace zabezpečení či aplikací BB.

V tiskové zprávě se hovoří sice o zářné budoucnosti, která čeká TCL i samotné BlackBerry, ale v tu moc nevěřím. Jde čistě o PR řeči. Dokud se totiž neobjeví další velká společnost, která bude chtít zkusit své štěstí s chřadnoucím kanadským národním stříbrem, žádného telefonu či oznámení se patrně už nikdy nedočkáme. Potvrzují se tak naše pocity s dvou leté absence jakýchkoli oznámení telefonů. BlackBerry je prozatím oficiálně opět mrtvé, a je to obrovská škoda.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.