Technics představil inovovaný gramofon SL-1210GAE Vinyly ještě nezemřely

28.05.2020 12:00 / od Petr Hudec
foto:  Technics
  • Technics slaví 55. výročí novým gramofonem v limitované edici
  • Na finálním produktu se podílela Nagaoka
  • Nový přepracovaný motor a speciální zinkový izolátor

Technics, značka, která je synonymem pro kvalitní hudbu, oslavuje svoje 55 výročí novým gramofonem SL-1210GAE v limitované edici 800 kusů zaměřeným na hudební profesionály. Technics však nezůstal u vývoje sám a přizval si firmu Nagaoka, která patří mezi světově uznávaného výrobce gramofonových jehel a přenosek. 

Model SL-1210GAE s přímým náhonem je postaven na platformě mezinárodně uznávaného hi-fi gramofonu Grand Class SL-1200G, jehož první generace se datuje do roku 1972. O prémiovosti produktu a jedinečném designu svědčí i fakt, že za celou dobu od jeho uvedení na trh se nezměnilo rozložení ovládacích prvků.

Nový přepracovaný motor

O pohon se stará kompletně nová přepracovaná jednotka s 2 rotory, díky kterým se eliminujijí drobné záškuby způsobené původním provedením s jedním rotorem.

Elegantní celočerné provedení

Hliníkový svrchní panel o tloušťce 10 mm má precizně eloxovanou povrchovou úpravu v černé barvě s jemnou profilací (hairline). Ve stejném provedení jsou také ovládací tlačítka a ramena, což dává gramofonu jednotný luxusní vzhled.

Speciální štítek s unikátním výrobním číslem

Model SL-1210GAE je kompletně řemeslně vyroben v Japonsku. Japonská výroba je známá pro svou preciznost zajišťující vysokou kvalitu. Na vrchním panelu naleznete speciální štítek s unikátním výrobním číslem daného kusu, kde je uvedeno, že se jedná o model k 55. výročí značky. 

Speciální zinkový izolátor k tlumení vibrací

Speciálně vyvinutý zinkový izolátor obsahuje aGEL™. Jedná se o měkký gelový materiál s vynikajícími vlastnostmi pro pohlcování nárazů, který byl použit také na oblíbeném vlajkovém modelu SL-1000R. Zinkové těleso zajišťuje perfektní tlumení vibrací s dlouhodobou výdrží materiálu. Nový izolátor tak účinně chrání gramofon od vnějších vibrací a zajišťuje zcela nerušenou reprodukci hudby.

Cena nového gramofonu pro ČR ještě nebyla určena, ale při hrubém přepočtu z € by se měla pohybovat kolem 120.000Kč. Je tedy jasné, že se jedná o čistě profesionální řešení.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.