TCL představilo prototypy ohebných telefonů a vypadají opravdu úchvatně Opravdu zajímavé kousky

06.03.2020 12:25 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Čínský výrobce hardwaru TCL ukázal nové prototypy telefonů s ohebným displejem a nastínil, jak by mohla vypadat budoucnost telefonů.
  • Prototypy jsou celkem tři a každý je v něčem výjimečný. Praktický je však podle mě jen jeden z nich.

První prototypem je Tri-fold, jak ho TCL nazývá, a jak už by název mohl napovědět, jedná se o zařízení složitelné natřikrát. Připomíná mi to trošku leporelo. Při složeném stavu máte jednu obrazovku jako u klasického telefonu, akorát je zařízení opravdu hodně tlusté. No, prostě jako tři klasické telefony na sobě. Po rozložení celého zařízení pak dostanete 10" tablet, což už je dost velká úhlopříčka na pohodové sledování filmů či jinou práci.

Dalším zařízením je takzvaná peněženka, jak ji pojmenoval známý youtuber Michael Fischer (MrMobile). Jedná se o zařízení, které je při složeném stavu opravdu jako dámská peněženka. Není zde žádný displej, který by byl při zavřeném stavu vidět. Po rozložení pak dostanete velkou obrazovku. Je to tedy spíše tablet, než-li mobilní telefon. Především pro dámy by mohlo být zařízení zajímavé.

Posledním prototypem, který mi dává nejvíce smysl, je rozložitelný telefon pouhým posunutím do strany. Zařízení při složeném stavu opravdu vypadá jako klasický telefon a zbytek displeje je zajetý uvnitř konstrukce. Stačí však potáhnout do levé či pravé strany a zařízení se roztáhne a ukáže velký  displej. Za mě prozatím nejlepší nápad, jak vyřešit skládací displej, který jsem doposud viděl.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.