TCL nám ukázalo na MWC hned tři typy ohebných telefonů Žádný není sice funkční, ale pracuje se na tom

26.02.2019 19:52 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • TCL představilo v Barceloně svůj nový "Dračí pant" hned ve třech verzích
  • Jeden je ve stylu "véčka", další vypadá jako FlexPai a třetí připomíná spíše Samsung či Huawei
  • O reálná funkční zařízení se však zatím nejedná

Na MWC se chce každý pochlubit 5G integrací nebo ohebnými telefony. Viděli jsme ohebná zařízení od Samsungu, Huawei a mnohých dalších, ale každý má své extra drahé mazlíčky schované za sklem. Stejně tomu tak je také na stánku TCL, které zde ukazuje hned tři typy ohebné konstrukce. Neprezentuje pomocí nich ovšem už hotové telefony jako již zmiňovaná dvojka. 

Namísto toho prezentuje TCL v Barceloně pouze svůj nový DragonHinge (Dračí pant). Právě ten má na svědomí ohebnou konstrukci a jak už jsem psal, ukázkou nám mají být hned tři typy. U jednoho typu konstrukce je pant horizontální, takže se telefon v podstatě zavírá displejem dovnitř jako u “véčka”. Tento pantu však nedoléhá dokonale k tělu, takže je výsledek zcela nepraktický a telefon vypadá spíš jako spona. 

Zbývající dva typu jsou už vertikální a alespoň mě připadají jako ukázka vývoje v TCL. První pant je totiž stejný, jako u předchozí popisované varianty a nedá se zcela zavřít. Jen pomocí něj můžete telefon rozložit na tablet. Tento kousek mi připomíná silně FlexPai a působí i stejně neprakticky. Až ten poslední typ pantu se mi velice zamlouvá. Tam už poloviny displeje přiléhají v uzavřeném stavu zcela k sobě a na vnější straně je druhý displej. V podstatě je to menší a širší Galaxy Fold, což se mi líbí daleko víc než nudle od Samsungu.  

Tento displej má 7palců s 2K rozlišením a nikde není ani žádný výřez pro přední kamerky. Všechny fotoaparáty si totiž představuje TCL na vnějších stranách, s čímž naprosto souhlasím. Když je tedy telefon zavřený, máte na zádech hned čtyři fotoaparáty a vepředu je nad menším vnějším displejem kamerka. Pokud však telefon rozevřete na tablet, tak žádnou kamerku nemáte. Rámečky kolem tohoto vnitřního ohebného displeje jsou zkrátka moc tenké, aby se sem vešla. 

Nutno upozornit, že na rozdíl od velkých výrobců nemá TCL ještě funkční ani jeden telefon. Všechno jsou to pouze v podstatě makety, kterým běží na displeji dokola jedno pár sekundové video. Víc, než cokoli jiného jde tedy pouze o ukázku, jaké displeje má TCL k dispozici a nad jakým využitím přemýšlí. Možná příští rok už se ale dočkáme hotového telefonu.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.