Takto by vypadala Nokia 9.3 PureView našich snů Jen zbožné přání

04.05.2020 14:00 / od Michal Šrajer
foto:  Nokia
  • Konceptové rendery Nokia 9.3 od LetsGoDigital vypadají skutečně nádherně.
  • Design telefonu jasně odkazuje na Lumii 1020, avšak se skleněnými zády a bezrámečkovým displejem.
  • Návrh vychází částečně z dostupných spekulací, ale samotný vzhled není ničím podložený.

Od té doby, kdy Nokia oznámila další zpoždění vlajkového modelu Nokia 9.3 se o zařízení v různých únicích dozvídáme stále více a více. Avšak informace o výbavě jsou samozřejmě fajn, ale obrázek řekne více než tisíc slov. Proto zamrzí, že jsme doteď neviděli ani žádné nákresy chystaného zařízení. Naštěstí je tu však známý Concept Creator a server LetsGoDigital, kteří dali dohromady jejich vysněný design Nokie 9.3 PureView.

Na první pohled odkazuje telefon konečně i designem na svého slavného předchůdce z rodiny PureView – Lumii 1020. Telefon má výrazný kruhový modul fotoaparátů s logem ZEISS, xenonový blesk nalevo od něj, samostatné tlačítko spouště fotoaparátu a tvar rámu i zadního skla jako by z oka vypadl Lumii 925. To vše samozřejmě podtrhuje dnes již ikonická kanárkově žlutá barva, která zařízení stále neskutečně sluší. Třešničkou na dortu je poté rovný displej s velice tenkými rámečky bez notche či průstřelu.

Celkově vypadá Nokia 9.3 dle renderů naprosto fantasticky, přičemž alespoň trochu vychází tento návrh z dostupných spekulací. Kupříkladu na zádech je stále petice fotoaparátů, ale jsou každý jiného typu. Údajně zde máme najít 108Mpx senzor, 64Mpx senzor, teleobjektiv, širokoúhlý objektiv a dedikovaný makro fotoaparát. Vepředu má být údajně zase 6,3palcový 120Hz OLED displej s Quad HD+ rozlišením a 32Mpx kamerkou přímo pod ním stejně jako čtečkou otisků prstů. To je důvod, proč nemá zařízení na renderech žádnou přední kamerku.

Pokud jde o další interní specifikace, má se dostat pochopitelně na Snapdragon 865, 8 GB RAM, 256GB úložiště i microSD slot. Baterie by mohla mít slušných 4500 mAh a voděodolnost se má oproti původní Nokii 9 zvýšit na IP68. To všechno jsou však až na procesor a fotoaparáty divoké spekulace, které nejsou podloženy z více zdrojů. Stejně tak ještě jedno upozorním, že i rendery jsou pouze výplodem fantazie a nevycházejí z uniklých nákresů, narozdíl od nedávných renderů iPhonů 12. My v redakci bychom však takový design moc rádi viděli.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • lakrosak.emil-5. květen 2020

    No tak za 15 k by to byla fakt bomba, ale i za cca 23k by to furt stálo za zmínku. Emil Staněk

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.