Takt to je úlet. Doom Eternal si můžete zapařit díky službě xCloud i na lednici To asi nikdo nečekal

13. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
  • Šikovný hráč Richard Mallard zveřejnil dnes zajímavé video, ve kterém hraje nový Doom Eternal na lednici Samsung.
  • Všechno probíhá pomocí služby pro streamování her xCloud od Microsoft, přičemž aplikace pro lednici samozřejmě dělaná není.
  • Přesto jí však bokem Mallard do lednice nahrál a kupodivu vše funguje, jak má.

Microsoft nedávno oznámil, že jejich služba pro streamování her xCloud se dostane dříve nebo později také na iOS. Zatím ta však chybí, takže si mohou fanoušci Xboxu zahrát hry pouze na Androidu nebo na... lednici. Uživatel Instagramu Richard Mallard zveřejnil krátké video, ve kterém hraje nejnovější Doom Eternal pomocí služby xCloud na lednici Samsungu.

Reklama

Jak se mu něco takového povedlo? Zkrátka jen nahrál bokem přes cloudové úložiště do operačního systému lednice aplikaci xCloud a kupodivu vše funguje, jak má. To je na celé věci možná nejzajímavější. Samotné prostředí aplikace xCloud se správně upravilo na atypický poměr displeje lednicu na výšku, ale jakmile se zapne hra, vše je opět ve správném horizontálním poměru. Skoro jako kdyby se s hraním na lednici vždy počítalo.

Ani odezva hry není úplně nejhorší a žádné škubaní obrazu či dramatický pokles FPS ve videu také nejde vidět. Očividně tedy xCloudu stačí skutečně slabý hardware lednice a všechno je čistě o dobrém internetovém připojení. Nejsmutnější je o všem to, že na lednici si můžete zahrát pomocí xCloud dříve než na iPhonech či iPadech. Omezení App Store jsou zkrátka přísná, a tak musí Microsoft nejprve vyvinout webovou verzi xCloudu, pomocí které obejde opatření Applu. Ostatně Apple pro vývojáře toto řešení dokonce doporučuje, pokud nejsou spokojeni s podmínkami App Store. Web je zkrátka otevřený. Bohužel se však dle Phila Spencera, šéfa divize Xbox, dočkáme čistě webové verze xCloud až někdy začátkem roku 2021.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • jindrichada-13. říjen 2020

    Tak takhle dobře vyřešený chlazení jsem ještě neviděl, ale těch 79,999 Kč bych, co ta lednička stojí, bych radši investoval jinam.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.