Také Xiaomi vzdalo údajně vývoj vlastních procesorů Dalo se to očekávat

23.03.2020 15:36 / od Jakub Horváth
foto:  Xiaomi
  • V roce 2017 Xiaomi představilo svůj první procesor Surge S1.
  • Jiného procesoru od Xiaomi se už však nedočkame, protože vývoj byl ukončen.
  • Nyní se prý Xiaomi chce věnovat Bluetooth čipům a hardwaru pro umělou inteligenci.

Xiaomi si chtělo po vzoru některých výrobců zkusit vyvíjet vlastní čipy. Je to ekonomicky výhodnější, než procesory kupovat od jiných firem. Na druhou stranu ale například Qualcomm už procesory vyrábí dlouho a výkonostně i optimalizací jsou na tom jejich čipy pro Android nejlépe. Vypovídá o tom i neustála konverzace kolem Samsungu, kdy je opět americká verze Galaxy S20 Ultra se Snapdragonem výrazně výkonnější, než dražší evropská s vlastním Exynosem.

Vše začalo v roce 2017 představením procesoru Surge S1 s osmi jádry Cortex-A53 a grafickým čipem Mali-T860. Nejednalo se sice o výkonný procesor pro vlajkové lodě, byl určen pro mobily střední třídy, ale byl to tehdy první krok na daleké cestě. Jediným telefonem s tímto čipem bylo však Xiaomi Mi 5c.

Později se spekulovalo, že výkonnější čip Surge S2 pro Xiaomi Mi 6c bude představen na MWC 2018, avšak k ničemu nedošlo, nejspíše kvůli neočekávaným problémům. Xiaomi to nevzdávalo a v následujích letech stále pracovalo na vlastních čipech, ale vzhledem k rostoucí konkurenci a řadě neúspěchů padlo nyní nakonec těžké rozhodnutí a vývoj procesorů byl podle všeho zcela ukončen.

Úplně ovšem Xiaomi ručník do ringu nehází, jen se začne věnovat více jednodušším čipům. V současnosti pracuje na energeticky nenáročných Bluetooth čipech a na hardwaru pro umělou inteligenci, jež má ve všech oblastech telefonů stále větší slovo. Telefony od Xiaomi budou tedy nadále využívat procesory Snapdragon a MediaTek, ale možná se dočkáme postupně vlastní koprocesorů či speciálních čipů pro fotoaparáty, které jsou nyní vcelku v oblibě.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.