Také Instagram konečně testuje svůj tmavý AMOLED režim Zatím jen v betě pro Android

25.09.2019 16:37 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Nejnovější beta verze Instragramu pro Android má nyní populární tmavý režim.
  • Je ovládám automaticky dle systémového tématu, takže pokud nemůžete svůj Android

Doba tmavého režimů je tady. Tento populární styl zobrazení se dostává letos konečně nativně do Windows 10, MacOS, iOS 13 a Androidu 10. S popularitou OLED technologií zkrátka chce spousta lidí ušetřit pár procent baterie, a navíc je šedé/černé zobrazení pro mnoho lidí příjemnější na oči. Nebo se jim zkrátka esteticky více líbí. 

Bohužel však systémové nasazení ještě neznamená, že tak bude vypadat na vašem telefonu vše. Tmavý režim musí podporovat také jednotlivé aplikace, které mají na starosti jejich vývojáři a ne tvůrce systému. Naštěstí však ty největší aplikace samozřejmě nechtějí zaspat, a tak se brzy přidá do “týmu tmavý režim” také Instagram. Ten testuje tmavý “AMOLED” režim už nyní v nejnovější beta verzi své Android aplikace, avšak dostane se určitě postupně i na iOS. 


Co je ovšem podle mě super. Instagram neudělal v aplikaci prostě jen přepínač na tmavý režim. Už v betě následuje namísto toho aplikace téma vašeho telefonu. To je velice praktické a osobně si myslím, že bude Instagram vypadat v tmavém kabátku lépe, jelikož fotografie z tmavého pozadí mnohem lépe vystoupí. Ostatně on je důvod proč fotografické a grafické editory mají v základu tmavé rozhraní.  

Jednu výtku ale mám. Sice hrozně rád vidím, že se aplikace automaticky nastaví na světlé či tmavé téma podle systému, ale na druhou stranu stejně bych měl rád v aplikace ještě speciální přepínač, jako to má třeba Firefox Preview. Tam lze nastavit režim na Tmavý, Světlý nebo Automaticky dle systému (což je nativní nastavení). Jsou totiž aplikace, kde bude chtít někdo třeba tmavý/světlý režim, byť zbytek systému má nastaven jinak.  

Mimochodem vzhled k automatickému přizpůsobení dle systému si nemusíte tmavý režim užít, i když máte ve svém Androidu poslední verzi bety Instagramu. Musíte mít tím pádem také telefon, který tmavý systém podporuje, což znamená zařízení s Androidem 10, One UI a některé modely s MIUI 10 a EMUI 10. Hodí se také pochválit Facebook, jak oproti jiným společnostem na nový režim v telefonech reaguje. Messenger už nějaký pátek tmavý režim má, nyní se testuje v Instagramu a stejně tak v hlavní aplikaci Facebook a ve WhatsAppu. Dobrá práce. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.