Tak i Samsung podlehl. Koronaviru i otravným reklamám v systému Kdo by to byl řekl

25.02.2020 06:30 / od Honza Nuc
foto:  Samsung foto:  Samsung
  • Jihokorejský Samsung má problémy kvůli výpadku výroby, jež je zapříčiněn hrozbou koronaviru.
  • K těmto závažný problémům se ale přidává další, a to v podobě naštvaných zákazníků.
  • Vše se přitom točí kolem ohebného Galaxy Z Flip.

Koronavirus už po celém světě způsobil smrt několika tisíců lidí a další tisíce jsou nakažených. Pokud se podíváme na následky viru v mobilním průmyslu, zmíníme třeba zrušení pravidelného veletrhu MWC v Barceloně. Výrobci si tak nyní pořádají vlastní konference, na kterých představují svá nová zařízení. Také Samsung představil nový ohebný Galaxy Z Flip, avšak kvůli koronaviru má s jeho výrobou problémy. V jedné z čínských továren Gumi se našel totiž koronavirem nakažený pracovník. Kvůli tomu museli jít pracovníci, kteří s ním přišli do kontaktu, pod dohled a do karantény. Provoz továrny je tak značně omezený kvůli bezpečnostním opatřením.

Jedná se tak o problém, který není pro Samsung úplně nejmenší, jelikož začal ohebný Galaxy Z Flip prodávat před týdnem a žádanost je prý vysoká. Každopádně další problém je taktéž na světě a zákazníci se už ozývají. V telefonu Galaxy Z Flip totiž našel jeden majitel reklamu ukrytou v aplikaci Telefon. Postěžoval si přitom, že telefon za 1380 dolarů (u nás 39 tisíc korun) má reklamy uvnitř systému. V době, kdy spousta lidí nadává čínskému Xiaomi, že má v některých aplikacích reklamy, je tohle docela překvapení.

Ještě u telefonu za 39 tisíc korun. Pokud si koupíte tak drahý telefon - ostatně, pokud si koupíte jakkoliv drahý telefon - neměli byste v něm mít už žádnou reklamu navíc. Přece jen jste si za telefon zaplatili pořádný balík. Neplatili jste za reklamy, ale za produkt jako takový. Pokud si telefon sám na sebe nevydělá, že musí výrobce přidat do systému reklamy, měla by se v tom případě navýšit o něco cena. Zrovna u Galaxy Z Flipu je asi situace poněkud odlišná v porovnání s klasickými telefony, jelikož vývoj telefonu stojí velké peníze. I tak by se to ale dít nemělo.

S reklamami je to na pováženou. Někdo může říct, že mu reklamy nevadí a je v pořádku, že v telefonu jsou. Já ale nesouhlasím. Pokud si totiž produkt koupím, neměl by mi cpát ještě nechtěnou reklamu a v podstatě spam.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.