Sympatické LG G8 ThinQ nepřesvědčí vzhledem, ale potěší funkcemi Cena a dostupnost jsou již tradičně velkou neznámou

27.02.2019 20:00 / od Michal Šrajer
/Photos/Redmi_7_galerie1.jpg/Photos/Redmi_7_galerie2.JPG/Photos/Redmi_7_galerie3__1_.jpg/Photos/Redmi_7_galerie4.jpg
  • LG G8 ThinQ je designově sice nudný, ale funkcemi zajímavý telefon
  • Je zde bezdotykové ovládání gesty a zvuk se přenáší vibracemi samotného POLED displeje
  • Nechybí Snapdragon 855, voděodolnost nebo bezdrátové nabíjení

LG se po roce opět vrátilo k představení své vlajkové lodi na veletrhu MWC v Barceloně. LG G8 ThinQ kráčí zcela očividně ve šlépějích svého předchůdce, minimálně co se designu týče. V ruce působí novinka ovšem daleko líp, a dokonce i vcelku kompaktně. Záda jsou poté stále skleněná a nechybí samozřejmě ani voděodolnost IP68 či vojenský standard MIL STD-810G. 

Displej o velikosti 6,1 palců má jemné Quad HD+ rozlišení a jde tentokrát o POLED. LG tak už i u “Géčkové” řady opouští svůj 1000nitový IPS panel. Nový displej je nepochybně velice pěkný, ale rámečky kolem něj nejsou nejtenčí a drobeček není ani ten notch. V tom je 8Mpx přední kamerka a speciální 3D ToF senzor. Díky němu zde máme funkci Z-Camera, kdy lze pomocí bezdotykových gest kupříkladu zapínat aplikace, pauzovat hudbu nebo dokonce telefon i odemknout. 

V případě odemknutí jen nastavíte dlaň a senzor by vás měl rozpoznat podle vašich žilek a krve v dlani. Tento styl odemykání má být přinejmenším stejně bezpečný jako odemknutí obličejem či otiskem, ale to nemohu potvrdit. Faktem je, že gesta fungují překvapivě dobře (jakmile se naučíte správný pohyb) a mávat na telefon pro odemknutí mi nepřijde rychlé ani praktické. Ještě, že je tu stále tradiční čtečka otisků na zádech. V displeji bohužel není. 

Po stránce hardwaru spoléhá LG na Snapdragon 855, 6 GB RAM a 128GB úložiště s možností rozšíření přes microSD. Zkrátka vlajková loď se vším všudy. Baterie má také slušných 3500 mAh, nechybí jí rychlé nabíjení přes USB-C a ani bezdrátové nabíjení se neztratilo. To vše rozpohybuje na obrazovce Android 9.0 Pie s lehce pozměněnou nadstavbou od LG. Ta vypadá tentokrát vizuálně malinko čistěji, ale stále je zde nespočet zbytečných nastavení a gimmick funkcí, které osobně neocením. Velký palec nahoru dávám ale za optimalizaci. G8 frčela oproti Nokii 9 s čistým Androidem za každých okolností jako drak. Něčemu takovému bych určitě jen z doslechu nevěřil, ale je to tak. 

Mnohem zajímavější bude ale pro většinu zvuk. Ten je zde vytvářen nově přímo pomocí vibracemi displeje. Telefon tak nepotřebuje ani sluchátko pro hovory a výsledný zvuk je velice čistý. Nezdál se sice extra hlasitý, ale těžko soudit v ruchu veletrhu. Co jsem ale pocítil jsou silné basy ze spodního Boombox reproduktoru, které rezonovaly celým tělem telefonu.  Displej má tedy na starosti výšky a středy, zatímco spodní reprák se stará o hluboké basy. Pokud pak G8 položíte na stůl, tak se zvuk výrazně zesílí, ale na maximální hlasitost telefon silnými vibracemi trochu poskakuje. Nemohu zapomenout zmínit ani stále bezkonkurenčně kvalitní 3,5mm jack s Quad DACem.  

Zajímavé jsou také fotoaparáty na zádech. Telefon byl představen s trojitým foťákem, kde máme hlavní 12Mpx snímač se světelností f/1.5 a optickou stabilizací, druhý 16Mpx širokoúhlý objektiv a třetí 12Mpx teleobjektiv s 2x optickým zoomem i optickou stabilizací. Bohužel je však ten teleobjektiv pouze v korejské verzi telefonu a zbytek zemí ostrouhá, což je velká škoda. I v nároční podmínkách veletrhu si totiž tento snímač vedl podle mě překvapivě dobře a vůbec všechny foťáky fotily dost dobře. A to jsem nikdy nebyl moc velkým fanouškem zpracování fotek od LG.  

Abych to uzavřel. LG G8 ThinQ je sympatické zařízení, které na našem trhu zabije určitě opět situace značky v Česku. LG u nás zkrátka už moc výrazně na poli telefonů nepůsobí a cena bude zaručeně jako vždy nad 20 tisíc korun (oficální cenu a dostupnost nemáme). Za takovou cenu si moc lidí LG v dnešní době prostě už nekoupí, obzvlátě když dostane náš trh za ještě ořezanou verzi s duální foťákem. To si raději i fanoušci počkají, až spadne cena telefonu za půl roku o 8 tisíc. Těch pár vyvolaných dostane ovšem pořád velice dobré, byť vzhledově nudné, zařízení. Sám bych jej klidně delší dobu rád používal a už se těším na pořádnou recenzi. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Čivas-před 108 dny

    Není dole ve Specifikacích chyba u procesoru? Kirin 980 LG asi určitě nemá :-). Jinak souhlasím, LG má hezky vybavené telefony, ale vždy to "zazdí" mimo jiné hlavně cenou.

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.