Surface Duo už můžeme vidět i na videu z vlaku. Vypadá opravdu skvěle Doufám, že pořádně odladí software

10.02.2020 17:31 / od Honza Nuc
foto:  Microsoft
  • Ohebná zařízení jsou mezi výrobci něco jako ta nejvyšší třída. Ne každý je schopen této mety dosáhnout. Na druhou stranu ne každý se o ni snaží.
  • Každopádně i Microsoft přikládá ruku k dílu a už letos na přelomu října a listopadu představí zařízení Surface Duo, jež jde na ohebnost poněkud jiným způsobem.

Technologický gigant Microsoft představil loni v říjnu dvě nová ohebná zařízení. Nikdo tehdy nečekal, že by právě Microsoft na nějakých podobných zařízeních pracoval a jednalo se tak o pořádné překvapení. A osobně musím říct, že hezké překvapení. Surface Neo a Surface Duo však nenabízejí ohebný displej jako telefony od Samsungu, Huawei či Motoroly, ale vydávají se jinou cestou. Namísto jednoho ohebného displeje tak nabízí displeje dva spojené kloubem. Podle mě daleko lepší řešení, které předejde komplikacím.

Od října už uplynulo několik měsíců, ale především o Surface Duo slyšíme čím dál více. A díky za to. Většinou totiž Microsoft o něčem začne mluvit, všichni jsou natěšení a potom "skutek utek". S chystaným ohebným zařízením se ale technologický gigant netají a můžeme ho tak vidět na fotografiích i videu. Dokonce ho zřejmě používá i ředitel Microsoft Satya Nadella, jež ho nedávno vytáhl z kapsy a nadšeně zařízení ukazoval. Není se tak čemu divit, když jeden pozorný cestující nahraje na YouTube video z kanadského vlaku, kde někdo Surface Duo používá.

Na videu to vypadá, že neznámý uživatel zařízení právě Surface Duo dostal k testování, protože se zdá, jako by pořádně nevěděl, co všechno nový přístroj umí. Taky lze bohužel vidět, že systém ještě není zdaleka dokonalý a jeho ovládání je prostě nepříjemné. To vše může (a musí) během několika dalších měsíců doladit k dokonalosti. Jinak se však jedná o velice sympatické zařízení s dvěma 5,6" displeji (po rozložení 8,3") a 360° pantem. Uvnitř tepe procesor Snapdragon 855 a telefon běží překvapivě na Androidu.

No, co vám budu povídat. Hodně se těším na podzim, až Microsoft nové ohebné zařízení představí. Doufám zároveň, že se dostanou i na náš trh a že nebudou stát přemrštěné peníze.

sDiskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.