Srdíčko dobilo. Twitter udělá odvážný krok a zbaví se hodnocení příspěvků Opravdu byste chtěli sociální sítě bez liků?

29.10.2018 18:00 / od Michal Šrajer
  • CEO společnosti Jakc Dorsey se nechal slyšet, že srdíčka brzy z Twitteru zmizí
  • Pravděpodobně je však tentokrát nenahradí jiná ikonka
  • Společnost chce opustit

Možná si už nevzpomínáte, ale Twiter neměl vždy to malinká srdíčko, které symbolizuje liky. Srdíčko nahradila v roce 2015 dřívější hvězdičku, které měla označovat “oblíbené”. Ikonu srdíčka pak používá Twitter do dnes, ale už ne na moc dlouho. V rámci zlepšení kvality konverzací půjde totiž pravděpodobně jakékoli hodnocení příspěvků pryč. Alespoň to tvrdí přímo CEO Twitteru Jack Dorsey, který se nyní nechal dokonce slyšet, že nikdy nebyl fanouškem “srdíček” a společnost chystá již brzy jejich odstranění.  


Dorseyho slova zaskočila řadu uživatelů platformy, jelikož “likování” a hodnocení příspěvků je přeci jen základní funkcí všech sociálních sítí. Nutno ovšem říct, že vidím v Dorseyho rozhodnutí velký smysl. Podle vyjádření společnosti může být právě “likování” největším zdrojem závislosti na sociálních sítích, jelikož řada uživatelů prahne pouze a jenom po těch srdíčkách. To vede prý k chování, kdy lidé něco na své sociální sítě zveřejní a pokud nedostanou dostatek liků, tak příspěvek rychle zase smažou. Schválně se přiznejte, kdo z vás tohle někdy udělal. Já vám klidně řeknu, že ze začátku jsme pár svých příspěvku po malém ohlasu také mazal. 

Alternativou by mohla být možnost ukládat si příspěvky, které se vám líbí do záložek, což už Twitter pár měsíců nabízí. V každém případě nyní společnost zkoumá, jaké řešení by bylo nejlepší a zatím se neví, zda zmizí kompletně jakékoli hodnocení příspěvků. Jisté je pouze to, že srdíčkům je konec a Twitter tímto odvážným krokem otevřel zajímavou diskuzi, ke které se může řada sociálních sítí připojit. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.