Spousta slibů a jeden telefon. Společnost Essential zanikla Smutná zpráva pro fanoušky

14. únor 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Essential
  • Jeden ze zakladatelů Androidu, Andy Rubin, se před několika lety rozhodl založit společnost Essential a vytvořit vlastní telefon.
  • To se mu v roce 2017 podařilo a na světě byl první telefon Essential Phone. I přes všechna očekávání to nebyl nakonec takový úspěch.
  • Nyní se dozvídáme, že společnost Essential zavírá krám.

Letos měla společnost představit nové zařízení s názvem Project Gem (o zařízení více v našem článku Ovladač, nebo telefon? Essential představil nejbizarnější telefon roku) a já osobně jsem se na něj těšil. No, tedy ne, že úplně těšil, ale byl jsem hodně zvědavý. Dnes se ale dozvídáme, že Essential jako takový končí. "Gem jsme dotáhli tak daleko, jak jsme mohli, ale navzdory našemu nejlepšímu úsilí musíme udělat těžké rozhodnutí - ukončit provoz a Essential zavřít," napsala společnost v blogovém příspěvku. Dále společnost odmítla zprávu jakkoliv komentovat.

Reklama

Úpadek společnosti mohly zapříčinit i zprávy o tom, že Andyho Rubina obvinil jeden zaměstnanec Googlu ze sexuálního obtěžování. Google podle dostupných informací Rubinovi vyplatil tučné odstupné a ten z Googlu odešel. Celá věc se měla zamést pod pokličku. Nicméně informace stejně vyplynuly na světlo světa a Andry Rubin byl poté často v médiích propírán. Jméno společnosti, za níž stál, tak utrpělo velkou škodu.

Avšak nejedná se o hlavní důvod, proč měla společnost problémy. Essential nebyl schopný dodat dalšího nástupce prvního telefonu, který dorazil na trh už v roce 2017. Tři roky jsme pořádně o novém Essentialu nic neslyšeli, až se najednou objevil Project Gem, tedy zvláštní zařízení připomínající spíše ovladač k televizi. Nikdo nevěděl, k čemu takové zařízení využije a nevěděli jsme, jestli vůbec dorazí na trh. Všichni čekali klasický telefon, který by mohl konkurovat na trhu. Nic z toho se však nestalo a jméno Essential prostě postupem času upadalo a bylo téměř zapomenuto.

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.