Splní se sny fanoušků Googlu? Objevily se fotky odlehčeného Pixelu 3 Cena se má pohybovat pod 13 tisíci

19.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Na fotkách uniká odlehčený 5,56palcový Pixel s nižší cenovkou
  • Procesorem je Snapdragon 670, jsou zde 4 GB RAM, 12Mpx fotoaparát a telefon má i 3,5mm jack
  • Konstrukce je však z lesklého plastu a úložiště má jen 32 GB

Už dlouho čekají fanoušci Googlu na pravého nástupce řady Nexus. Pixely jsou sice skvělé telefony, ale vysoká cenovka řadu lidí stále odrazuje. Proto se již dlouho spekuluje o odlehčené verzi Pixelů, které by byla pro fanoušky Nexusů jako dělaná. A světe div se, letos to možná nebudou už jen spekulace. Dnes se totiž objevil “Pixel 3 Lite” také na fotkách, a to hned na webu Rozetked, což dodává zprávám trochu více věrohodnosti. Právě tyto stránky totiž přinesly před pár měsíci fotky a video Pixelu 3 XL ještě před jeho představením.  

Stojí za zmínku, že kódové označení zařízení na fotkách souhlasí s dříve uniklými názvy Sargo a Bonito. Bílý Pixel na fotkách nese konkrétně jméno Sargo a jde jasně vidět, že design je odvozen od menšího Pixelu 3 či Pixelu 2 XL. Displej je tedy bez výřezu a celkové tvary také odpovídají. Jen bylo sklo na zádech zaměněno za lesklý plast, což se mi upřímně moc nelíbí. Když už plast/polykarbonát, tak bych radši matný povrch.  


V každém případě bylo zařízení hned prohnáno pár benchmarky, abychom získali nějakou představu o specifikacích. Procesorem má být nový Snapdragon 670, RAM má mít 4 GB a úložiště jen 32 GB. Slot pro microSD karty asi nelze očekávat. Baterie má mít 2915 mAh a dobíjí se skrz USB-C. Zajímavostí je, že telefon má rovněž 3,5mm jack pro sluchátka. To vše rozbíhá Android 9.0 Pie na 5,56palcovém IPS displeji s Full HD+ rozlišením. To nejdůležitější je samozřejmě u Pixelů ale fotoaparát. Na zádech je nad čtečkou otisků prstů jen jeden 12Mpx senzor a vepředu zase 8Mpx kamerka. 

Stěžejní by byla pro Pixel “střední třídy” ovšem také cena. Podle zdroje by se mohla cenovka pohybovat čistě v přepočtu mezi 10 až 12 tisíci korunami. To by mohla být zajímavá cena, pokud bude fotoaparát na svou třídu stejně skvělý jako u dospělých Pixelů. Je však prý také možné, že v závislosti na kvalitě foťáku může být cena ještě vyšší, čímž už by se “Pixel 3 Lite” blížil OnePlus 6T, a to je souboj, který přežije jen málokdo.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.