Splní Pixel 5 nakonec naše očekávání? Specifikace se opět mění Snad bude právě ten dnešní únik pravdivý

24.08.2020 13:00 / od Michal Šrajer
foto:  verge.com
  • Nejnovější únik vyvrací řadu informací z minulého týdne ohledně výbavy Pixelu 5.
  • Nyní by měl mít telefon opět 90Hz displej, nový 16Mpx širokoúhlý fotoaparát a daleko větší baterii.

Minulý týden byl pro fanoušky Pixelů od Googlu velice divoký. Nejprve to vypadalo, že letos bude jediný Pixel 5 velkým 6,7palcovým modelem s Quad HD rozlišením a 120 Hz. Poté jsme dostali rendery, který ukazovaly daleko menší plastové tělo s úhlopříčkou kolem 5,8 až 6 palců a malou baterkou o kapacitě 3080 mAh. Dnes se však opět řada specifikací mění. Dostává nový únik specifikací, včetně obrázku, dle kterých už nevypadá Pixel 5 zas tak špatně.

Telefon nabídne Snapdragon 765G s 8 GB RAM a 128GB úložištěm. Tělo je vyrobeno podle obrázku z plastu a není známo, zda je stále voděodolné. Čtečka otisků prstů se však očividně vrátí na záda a v průstřelu na přední straně nalezneme jednu 8Mpx kamerku. Zařízení má mít dále opět 90Hz displej, stereo reproduktor, ale nenajdeme u něj jack pro sluchátka. Stejně tak podle všeho zmizí boky citlivé na tlak, takže už si Google Asistenta zmáčknutím boků nepřivoláme.

Kde však začíná pravá zábava jsou záda. Hlavním fotoaparátem zůstane bohužel lety ověřený 12,2Mpx senzor s optickou stabilizací, avšak už jej nebude doprovázet teleobjektiv. Namísto něj má Google konečně vyslyšet naše přání a přidat do Pixelu nový 16Mpx širokoúhlý fotoaparát. Ve velkém čtvercovém modulu je také třetí senzor, ale o něm zatím nic nevíme. Může jít o ToF senzor nebo o makro.

Nový únik také naštěstí vyvrací zmínky o malé baterii. Podle všeho by měl mít telefon nakonec vzhledem k velikosti displeje solidních 4000 mAh. Máme se navíc dočkat jak bezdrátového nabíjení, tak rychlejšího 5W reverzního bezdrátového nabíjení. Jen škoda, že konstrukčně to zatím stále vypadá na unibody konstrukci z plastu. Pořádný kovový rám s pouze plastovým krytem by byl určitě daleko lepší a bytelnější.

V každém případě bude spekulace ohledně představení 30. září patrně pravdivá, jelikož začínáme dostávat více úniků. Určitě budeme mít tedy brzy jasno. Nejdůležitějším parametrům telefonu bude však stejně cena. Téměř identický větší Pixel 4a 5G má stát totiž 499 dolarů, což nám dává v přepočtu s daní 13 tisíc korun. Pixel 5 bude muset být tedy dražší a je otázkou, jak dobře si dokáže svou cenu oproti Pixelu 4a 5G ospravedlnit. Nicméně za nějakých 14,5 tisíc korun by to mohl být pořád zajímavý telefon. Jen už to nebude ten unikátní Pixel jako dřív. Přišli jsme o boky citlivé na tlak, displej bez výřezu i Soli radar a zbyl jen tuctový telefon. Možná to je však přesně to, co nyní Google potřebuje.Diskuze k článku...

0 komentářů
  • r.horeus-25. srpen 2020

    Pokud bude mít 5,8 displej a 4000 baterku,tak by mohla být výdrž super. Plus bezdrátové nabíjení menší rozměry a vítěz roku.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.