Specifikace základního ZenFonu 7 unikají. Zejména displej bude zklamáním Snad nám to vynahradí cena

20.08.2020 10:30 / od Michal Šrajer
  • ZenFone 7 bude sdílet některé součásti s ROG Phonem 3 a právě díky tomu jsme dostali potvrzení ohledně řady specifikací.
  • Snapdragon 865 bude doplňovat v podstatě stejný 60Hz LCD displej jako loni, čtečka otisků na zádech nebo 64Mpx fotoaparát z ROG Phonu 3.
  • Teoreticky by však mohla potěšit cena, která by musela být pod 13 tisíc korun, aby telefon obstál ve velice dravé konkurenci.

Specifikace chystaného ZenFonu 7 unikly vcelku netradičním způsobem. ASUS v podstatě totiž už ZenFone 7 vydal, jen jej schoval do herního těla. ROG Phone 3 Strix má některé součásti sdílet se ZenFone, a to se týká především procesoru. Tím pádem bude ASUS využívat u druhého telefonu se stejnou výbavou rovněž stejný kernelový kód, a právě ten nyní prozradil informace o ZenFonu. Předem ještě ale upozrním, že vešekeré informace se budou týkat čistě jen základního ZenFonu 7. Dražší ZenFone 7 Pro má zatím ještě pár tajemství.

V každém případě ponese ZenFone 7 označení ZS670KS a bude mít v sobě Snapdragon 865, což se poznalo podle staršího připojení FastConnect 6800, zatímco Snapdragon 865+ používá FastConnect 6900. Tím pádem měly všechny předchozí spekulace pravdu. Velkým zklamáním bude však nepochybně především displej. Podle kódu má telefon 6,4palcový Full HD LCD displej vyroben firmou BOE. Obnovovací frekvence přitom činí 60 Hz, takže půjde v podstatě o stejný displej jako loni.

Dále bude mít přístroj kapacitní čtečku otisků prstů na boku či spíše opět zádech od společnost Goodix. Nechybí microSD slot, baterie bude stále o kapacitě 5000 mAh a vyklápěcí fotoaparát se pochlubí tentokrát třemi objektivy. Můžeme počítat s hlavním 64Mpx senzorem Sony IMX686, jenž nás v ROG Phonu 3 moc nepřesvědčil, 12Mpx širokoúhlým fotoaparátem IMX363 a do třetice zde bude pouze ToF senzor.

ZenFone 7 bude tedy v podstatě jen ZenFone 6 s novým procesorem, novým hlavním foťákem a ToF senzorem navíc. To nezní příliš lákavě, zejména ten 60Hz LCD displej, ale ortel nad telefonem vyřkne až cena. Tu uvádí každý únik nějak jinak, takže se může pohybovat kdekoli od 13 tisíc až po 20 tisíc korun. I pro dobro ASUSu doufejme ovšem v nějakou ještě nižší variantu pod 13 tisíc korun, aby nemusel jít ZenFone 7 do souboje s lépe vybaveným Poco F2 Pro.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.