Specifikace Pixelů 3a se potvrzují a ceny mají být nakonec kupodivu nižší Škoda, že se telefonů u nás oficiálně nedočkáme

02.05.2019 10:14 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Ani Pixely 3a nemají postrádat noční režim, mačkací boky či 3 roky aktualizací
  • Specifikace jako velikost displejů, baterí či pamětí se potvrzují
  • Menší Pixel 3a by ovšem mohl začínat už na 9 tisících korunách

Příští týden se dočkáme konečně představení dlouho spekulovaných Pixelů 3a. Ještě před tím jsme se však dočkali potvrzení nejen všech hlavních specifikacích, ale dostáváme také pár "oficiálních" obrázků popisující funkce telefonů. Dle všech předpokladů mají mít v sobě i levnější Pixely fotoaparát s funkcí Night Sight, tedy tím skvělým nočním režimem. Krom toho nechybí ani portrétní režim či neomezené úložiště v Google Fotkách v původní kvalitě. Rychlé nabíjení má dodat 7 hodin výdrže za 15 minut a zaručeny jsou naštěstí i zde 3 roky softwarových aktualizací, což v sobě nese velké systémové updaty i bezpečnostní záplaty.  

Specifikace jsou poté skutečně úplně stejné jako ve všech předchozích únicích. Pixel 3a má 5,6palcový Full HD+ displej s většími symetrickými rámečky. Tělo je z plastu, nechybí USB-C či 3,5mm jack. Na zádech je 12,2Mpx fotoaparát, 8Mpx přední kamerka, jsou zde 4 GB RAM, 64GB úložiště, 3000mAh baterie, boky citlivé na tlak, tradiční čtečka otisků prstů na zádech a pochopitelně Android 9.0 Pie. Větší Pixel 3a XL je úplně stejný, jen displej naroste na 6 palců a logicky s ním i baterie na 3700 mAh. Ohledně procesoru ještě není jasnou, zda padne volba na Snapdragon 670 či 710. 

Poslední novinkou jsou poté ceny. Původně se mělo za to, že bude Pixel 3a začínat minimálně na 500 dolarech, avšak nakonec to vypadá, že menší model začne na 399 dolarech. Větší model se poté posunuje na 479 dolarů. To by nám dávalo čistě v přepočtu bez daně 9 tisíc korun a 11 tisíc za XL model. Pochopitelně by stály u nás oba telefony více, ale Google u nás oficiálně stejně není. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.